Ogłoszenia 21.11.2021

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

– 21.11.2021 -

zbiórka funduszy na rzecz migrantów z granicy polsko-białoruskiej

15.00 – nabożeństwo Godziny Miłosierdzia

1. Mamy Króla! Jest nim Jezus Chrystus – Zbawiciel, Król wszechświata. Kończąc rok liturgiczny przezywamy dzisiaj uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Należymy do królewskiego rodu i z Chrystusem mamy udział w królewskim kapłaństwie. Znakiem Jego królowania nie jest jednak korona, lecz krzyż zbawienia, który wisi na ścianach naszych domów, jest wpisany w nasze serca i którym znaczymy siebie, gdy stajemy do modlitwy. A ponieważ szlachectwo zobowiązuje, niech świadomość przynależności do królewskiego rodu zobowiązuje nas do godnego życia.

2. W dzisiejszą uroczystość, po Mszy Św. o godz. 11.00 wystawiamy Najświętszy Sakrament i odmówimy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa z Aktem poświęcenia rodzaju ludzkiego O Jezu najsłodszy.
Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. W poniedziałek (22 listopada)  wspominamy w liturgii św. Cecylię - patronkę muzyki kościelnej. Pamiętamy w modlitwie o tych, którzy muzyką i śpiewem upiększają liturgię w naszym kościele, szczególnie o panu Organiście, Chórze Parafialnym i wszystkich kantorach.
Dodatkowo, Msza św. w intencji chóru „Pięciolinia” będzie o godz. 18.30. Z tego powodu poprzednia Msza św. będzie o 17.45 !!!

4. W czwartek będzie dodatkowo Msza św. w Kętrzynie o godz. 19.00.

5. W piątek  (26 listopada) przypada w liturgii wspomnienie św. Jana BerchmansaPatrona Ministrantów.
Zbiórka dla ministrantów obędzie się w sobotę (27 listopada) o godz. 10.30

6. Czas przygotować się do ADWENTUokresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa.

Msze św. roratnie odprawimy: rano – o godz. 6.30 ! i wieczorem – o godz. 18.00.

7. Od przyszłej niedzieli będzie można nabywać  świece Wigilijne.

8. Przypominamy, że od przyszłej niedzieli zaczynamy modlitwę za zmarłych – nowe zdrowaśki roczne.

9. Za tydzień niedzielę w Sierakowicach, w kościele św. Marcina o godz. 15.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Straży Honorowej NSPJ, w czasie której nastąpi przyjęcie nowych członków.

10. W piątek (3 grudnia) przy Ośrodku Zdrowia odbędzie się badanie wzroku w OPTO-BUSIE obowiązują zapisy telefoniczne. Więcej informacji na plakatach.

11.W miniony czwartek odbył się pogrzeb śp. Piotr Leszek Puzdrowski (lat 63) z Lini, ul. Wrzosowa 1.
Zmarł śp. Konrad Langa (lat 73) z ul. Wrzosowej 14. Termin pogrzebu nie jest jeszcze ustalony. Różaniec w niedzielę po Mszy św. o godz. 15.00 (około godz. 16.30), w następne dni po wieczornej Mszy  św. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…