Ogłoszenia parafialne 26.10.2014

ROCZNICA POŚWIĘCENIA WŁASNEGO KOŚCIOŁA

26 października 2014

1. Przeżywamy dziś rocznicę poświęcenia naszego kościoła, czyli dnia, w którym ten budynek został przeznaczony wyłącznie do kultu Bożego. To święto naszej wspólnoty, która gromadzi się w tej świątyni. To jej obrazem jest nasz kościół parafialny. W języku polskim mamy jedno słowo na określenie budynku, w którym gromadzi się wspólnota, jak i na określenie samej tej wspólnoty, którą tworzą osoby gromadzące się w tej świątyni. Jest to Kościół. Obrzęd poświęcenia ołtarza i kościoła tak określa tę wspólną zależność: „Jako widzialna budowla, dom ten jest szczególnym znakiem Kościoła pielgrzymującego na ziemi i obrazem Kościoła przebywającego w niebie”. Zechciejmy zatem dziękować Bogu za dar zarówno miejsca, gdzie możemy się gromadzić, jak też przede wszystkim za to, że możemy być częścią Jego rodziny, przynależeć do Mistycznego Ciała Chrystusa.

2. W poniedziałek Msze św. w Lini będą o 17.00 i 18.00.

3. Przed nami pierwsze dni listopada i związane z nimi uroczystość Wszystkich Świętych, którą będziemy przeżywali 1 listopada, w najbliższą sobotę, oraz wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, które w tym roku wypada w niedzielę. Pamiętajmy o uporządkowaniu grobów naszych bliskich (pamiętajmy o segregacji śmieci), a także innych, które widzimy, że są zaniedbane lub opuszczone. Dbanie o miejsce spoczynku naszych zmarłych jest jedynym z uczynków miłosierdzia, gdyż – jak wierzymy – w zmartwychwstaniu będzie uczestniczyć nie tylko nasza dusza, lecz również ciało. Słowa te wypowiadamy za każdym razem, gdy odmawiamy wyznanie wiary. Mówimy wtedy: „wierzę… w ciała zmartwychwstanie”. Niech więc troska o groby naszych bliskich będzie wyrazem właśnie tej wiary.

4. W najbliższą sobotę, 1 listopada, Msze św. w naszym kościele będą sprawowane jak w każdą niedzielę. Po Mszy świętej o godz. 11.00, nastąpi procesja z błogosławieństwem grobów. Starajmy się jak najliczniej w niej uczestniczyć, aby modlić się nie tylko za naszych bliskich zmarłych, lecz również za wszystkich innych wierzących, którzy tej modlitwy potrzebują.Na godz. 18.00 zapraszamy na cmentarz na nabożeństwo za zmarłych, które przygotuje młodzież naszej parafii.

5. W Uroczystość Wszystkich Świętych po południu i przez cały Dzień Zaduszny w każdym kościele oraz kaplicy publicznej i półpublicznej za nawiedzenie można uzyskać odpust zupełny za zmarłych. Nadto odpust zupełny można zyskać w dniach 1 – 8 XI (codziennie jeden raz) za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie – choćby tylko w sposób duchowy – jakiejkolwiek modlitwy za zmarłych.

6. W związku ze zbliżającymi się uroczystościami zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania pół godziny przed każdą Mszą świętą, a w piątek w godz. 17.00 – 18.00.

7. W liturgii w tym tygodniu, dokładnie we wtorek, 28 października, będziemy przeżywać jeszcze święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Szymon był określany przez Ewangelistów jako „gorliwy” lub „Kananejczyk”, co może być różnie rozumiane. O jego działalności nie mamy zasadniczo żadnych wiadomości. Natomiast Juda był krewnym Pana Jezusa, a jego przydomek „Tadeusz” oznacza odważny. Od XVIII wieku w Polsce i w Austrii jest on wzywany jako patron od spraw beznadziejnych.

8. Ostatni tydzień października, ostatnie nabożeństwa różańcowe w kościele parafialnym zawsze w łączności z wieczorną Mszą św. Dzieci zapraszamy w tym tygodniu we wtorek i czwartek na godz. 17.00.

9. Chorych z sakramentami św. odwiedzimy tym razem w drugą sobotę, tj. 8 listopada.

10. Wypominki za zmarłych będziemy odmawiali w dni powszednie począwszy od poniedziałku po wszystkich Mszach św. Wszystkie kartki będą odczytane trzy razy.

11. Za tydzień będzie zbierana kolekta inwestycyjna.

12. Jest do nabycia nowy nr „Pielgrzyma” i „Mały Pielgrzym” z wyklejanką lampionu na roraty. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

13. W zakładce OGŁOSZENIA INNE można się zapoznać z „Apelem Policji” oraz z terminem „Kursu Przedmałżeńskiego” w naszej diecezji.