Ogłoszenia 27.02.2022

VIII niedziela zwykła

– 27.02.2022 r.

27 II - 5 III: Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu

1. W niedzielę, poniedziałek i we wtorek będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu

· Niedziela - po Mszy św. o 15.00 do 18.00

· Poniedziałek - po Mszy św. o 8.00 do 11.00;     po Mszy św. o 18.00 do 21.00

· Wtorek - po Mszy św. o 8.00 do 11.00;      po Mszy św. o 18.00 do 21.00

2. We wtorek (1 marca) przypada Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Od 2011 roku ma on rangę święta państwowego. W naszej modlitwie pamiętajmy o wszystkich, którzy w trudnych czasach komunistycznego reżimu podejmowali walkę o wolność i suwerenność naszej ojczyzny

3. W środę (2 marca)  przypada POPIELEC i rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. To dzień, kiedy wchodzimy na drogę pokuty i nawrócenia. Zewnętrznym znakiem takiej postawy jest obrzęd posypania głów popiołem. Kapłan posypując nasze głowy, wypowie słowa: „Pamiętaj, że prochem jesteś i w proch się obrócisz” (por. Rdz 3,19) lub „Nawracajcie się i wierzcie Ewangelii” (Mk 1,15). Ten starożytny gest jest wyrazem pokuty, uniżenia przed Bogiem.
     Msze św. będą w Lini o godz.: 11.00, 16.30, 18.00 i 19.30; w Kętrzynie o godz. 16.30 i w Niepoczołowicach o godz. 18.00. Błogosławieństwo POPIOŁU I POSYPANIE POKUTNE  będzie podczas każdej Mszy św.

Przypominamy, że w Popielec wszystkich katolików od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (tak jak we wszystkie piątki roku - z wyjątkiem uroczystości liturgicznych). Ponadto – w Popielec i w Wielki Piątek – katolicy pomiędzy 18. a rozpoczęciem 60. roku życia zobowiązani są do postu ścisłego ograniczającego się do jednego posiłku do syta i dwóch lekkich w ciągu dnia. Przypominamy także, że przez cały Wielki Post obowiązuje zakaz udziału w zabawach.

W środę od 13.00 odwiedzimy chorych na trasie ks. Proboszcza: Wrzosowa – Kobylasz – Potęgowo – Wybudowania p. Potęgowo.

4. Od środy do niedzieli wraz z całym Kościołem będziemy modlić się o ducha pokuty dla każdego z nas, przeżywając „Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty” (2-5 marca).

5. W tym tygodniu przypadają miesięczne dni eucharystyczne. W I czwartek po wieczornej Mszy św. będzie adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.30.

6. W I piątek (4 marca) przypada święto św. Kazimierza, Królewicza. Msze św. będą w Lini o godz. 8.00 i 18.00, a w kościołach filialnych o godz. 16.00.

7. W I sobotę o godz. 8.00 odśpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP, a po Mszy św. będzie nabożeństwo 5 Pierwszych Sobót. O 10.00 rozpoczną się odwiedziny chorych na trasie ks. Łukasza.

8. Za tydzień w sobotę Mszą św. o 18.00 rozpoczniemy Parafialne Rekolekcje Wielkopostne, które potrwają do środy włącznie. Nauki będzie głosić redemptorysta, o. Zbigniew Bruzi CSsR. W sobotę na godz. 20.00 zapraszamy młodzież na naukę stanową i Apel Maryjny. Za tydzień w niedzielę ze względu na rekolekcje nie będzie Mszy św. w Lini o godz. 9.30, a  Msza św. w Kętrzynie będzie o godz. 13.30.

Również o godz. 13.30 (w kościele w Lini) odbędzie się spotkanie dla młodzieży przed bierzmowaniem.

9. Za tydzień będzie zbierana kolekta inwestycyjna.

10. Zachęcamy parafian do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych :

a. Droga Krzyżowa - w piątki o godz. 8.00 i o 18.00 z kazaniem pasyjnym podczas Mszy św.

b. Droga Krzyżowa dla dzieci - w piątki o godz. 17.00 (bez Mszy św.)

c. Gorzkie Żale - w niedziele po Mszy św. o godz. 11.00.

Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

11. W sobotę, 12 marca w naszym dekanacie rozpocznie się Kurs Przedmałżeński. Spotkania będą się odbywać przez 3 kolejne soboty po 4 nauki   o godz. 19.00 w Miechucinie. Nie będzie już takiego kursu na jesieni (tylko za rok).

12. W  niedzielę 13-go marca w czasie Mszy św. o godz. 11.00 udzielimy Sakramentu Chrztu św. Dzieci można zgłaszać w tym tygodniu do czwartku (poza Popielcem).

13. Collegium Marianum Liceum Katolickie im. Jana Pawła II w Pelplinie zaprasza tegorocznych absolwentów szkoły podstawowej oraz inne osoby zainteresowane działalnością szkoły na Dni Otwarte. Odbędą się one w soboty 12 marca i 23 kwietnia 2022 r. w godz. od 10.00 do 13.00. Collegium Marianum od dwóch lat jest szkołą koedukacyjną z męskim internatem. Od lat cieszy się nie tylko bogatą historią, ale wysokim poziomem nauczania. Kształtuje też ducha katolickiego wśród swoich wychowanków. Bliższe informacje na temat jej działalności można znaleźć na stronie: www.collegiummarianum.pl

14.  Apel Biskupa o pomoc Ukrainie… TUTAJ

15.  Od wtorku rusza punkt zbiórki w szkole w Lini i w przedszkolu w Lini. Wszyscy, którzy zechcą wesprzeć  ludność z Ukrainy w tym trudnym czasie, prosimy o przekazanie: #materiałów opatrunkowych, #żywności długoterminowej   #środków higieny. Każda pomoc ma znaczenie.