Ogłoszenia 19.10.2014

DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA

19 października 2014

1. Przypadająca dziś 29. niedziela zwykła w ciągu roku jest zarazem Niedzielą Misyjną, rozpoczynającą Tydzień Misyjny. Przeżywamy go co roku, począwszy właśnie od trzeciej niedzieli miesiąca października.

2. Zatem w naszych modlitwach w tym tygodniu w sposób szczególny pamiętajmy o misjonarzach duchownych i świeckich, zwłaszcza z naszej parafii, którzy, zostawiwszy swoje domy i swoich bliskich, udali się do dalszych i bliższych krajów, by dawać świadectwo o miłości Chrystusa do każdego człowieka.

3. Trwa miesiąc październik, a co się z tym wiąże, w naszym kościele są odprawiane nabożeństwa październikowe, podczas których wspólnie odmawiamy i rozważamy tajemnice różańcowe. Ta prosta modlitwa jest bardzo głęboka w swej wymowie i może nam pomóc w rozwiązaniu wielu trudnych sytuacji, w zrozumieniu przeżywanych problemów i pokonaniu napotykanych trudności w życiu rodzinnym, szkolnym czy zawodowym.Serdecznie zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach codziennie w łączności z wieczorną Mszą świętą o godz. 18.00. Niech nikogo nie zabraknie na modlitwie za wstawiennictwem naszej najlepszej Matki.Zapraszamy również tych, którzy do tej pory jeszcze nigdy w tym nabożeństwie nie uczestniczyli. Nie wstydźmy się tego, lecz miejmy odwagę przyjść po raz pierwszy. Dzieci zapraszamy we wtorek i piątek na godz. 17.00.

4. W poniedziałek przypada wspomnienie św. Jana Kantego – dzień modlitw za uczelnie katolickie oraz rocznica męczeńskiej śmierci Kapłanów Pelplińskich. Msze św. będą w Lini o 8.30, 17.00 i 18.00.

5. We wtorek, 22 października, przypada 66. rocznica śmierci sługi Bożego kardynała Augusta Hlonda, wielkiego Prymasa Polski w trudnych latach 1926-1948. Jego wielką troską był naród i Kościół nie tylko w ojczyźnie, ale także rodacy wyjeżdżający w świat za chlebem. Aby na wychodźstwie nie ginęły polskie dusze, powołał specjalne zgromadzenie zakonne: Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej. Przez wstawiennictwo sługi Bożego prośmy Boga, aby i dziś wielkie rzesze Polaków poszukujących lepszego bytu nie zapomniały o wierze ojców i o własnej ojczyźnie.

6. W środę przypada liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za wstawiennictwem naszego wielkiego świętego.

7. W piątek w Lini będzie tylko jedna Msza św. w koncelebrze o 18.00.

8. Przyszłą niedzielę – ostatnią października – obchodzić będziemy w kościele parafialnym jako Rocznicę Poświęcenia Własnego Kościoła.

9. Za tydzień podczas Mszy św. o 15.00 udzielimy sakramentu chrztu św. Nauka dla rodziców i chrzestnych będzie w piątek po Mszy św. o 18.00.

10. Podajemy do wiadomości, że Msze św. w Uroczystość Wszystkich Świętych będą odprawione w naszej parafii jak co roku według porządku niedzielnego, łącznie z Mszą św. o 15.00/nie będzie Mszy św. o 18.00/. Procesja na cmentarz będzie po Mszy św. o 11.00 – czyli ok. 12.00./…/. Wypominki jednorazowe można zostawiać w zakrystii i u P. Organisty, a wypominki roczne prosimy zgłaszać bezpośrednio do księży /karteczki są na stojaku/. Prosimy o wyraźne pisanie imion i nazwisk.

W tym tygodniu patronują nam:

• 20 X – św. Jan Kanty (1390-1473), prezbiter; przykład człowieka, któremu udało się połączyć naukę, pracę intelektualną z duszpasterstwem i troską o ubogich; ze swoich własnych, niezbyt wielkich dochodów wspomagał zarówno ludzi biednych, jak i studentów (wspomnienie obowiązkowe);

• 21 X – bł. Jakub Strzemię (1340-1409), franciszkanin, biskup; pochodził ze wschodnich kresów Polski i tam też w 1391 roku został biskupem w Haliczu, nowo erygowanej diecezji, gdzie gorliwie zajął się jej organizacją (wspomnienie obowiązkowe);

• 22 X – św. Jan Paweł II (1920-2005), papież, którego większości z nas nie trzeba przypominać; ale warto wspomnieć, że był on pierwszym Polakiem, który zasiadł na Stolicy Piotrowej, a jego pontyfikat trwał ponad 26 lat; odbył liczne podróże apostolskie, w tym 8 do Polski (wspomnienie obowiązkowe).

GDK Linia oraz Ośrodek Szkolenia Poligonowego MW w Strzepczu serdecznie zapraszają na VIII Mistrzostwa Gminy Linia w Strzelectwie, które odbędą się  26 października 2014 r. od godz. 12.00 na terenie Ośrodka w Strzepczu. Ponadto w programie pokaz sprzętu wojskowego z Muzeum Ziemi Kaszubskiej i Sprzętów Militarnych w Goręczynie. Więcej informacji na stronie: www.gminalinia.com.pl