Ogłoszenia 17.04.2022

17.04.2022 r. –

Życzenia Biskupa Pelplińskiego
na Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego 2022 r. - TUTAJ

1. Dziś uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Bóg w swojej wielkiej miłości nie zostawił nas samych, ale w Jezusie Chrystusie ofiarował nam nowe życie. Niech wielkanocna radość płynąca ze zmartwychwstania Pana będzie udziałem nas wszystkich. Niech Zwycięzca śmierci, piekła i szatana umacnia wiarę, nadzieję i miłość w naszych rodzinach i społecznościach, wspomaga na drogach codzienności oraz oświeca blaskiem swojej prawdy.

Dzisiaj – w Niedzielę Zmartwychwstania – Msze św. będą: w Lini o godz. 8.00, 11.00 i 13.30; w kościołach filialnych o godz. 9.30.

2. Podziękowania: Ks. Łukaszowi, panu Organiście, Ministrantom, Lektorom, Druhom Strażakom wszystkim Parafianom za poczynione przygotowania do tych świąt w naszej świątyni (ciemnica – grób); na cmentarzu, w kościołach filialnych; za wspólne przeżywanie Wielkiego Tygodnia, za wszelkie posługi, zaangażowanie, poświęcenie, za dane świadectwo wiary oraz zrozumienie i oddanie Kościołowi składamy serdeczne - Bóg zapłać! Niech Bóg za wszelkie dobro darzy Was obfitością łaski i serca napełnia swoim pokojem.

3. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego w liturgii została rozszerzona o oktawę. W Poniedziałek Wielkanocny (18 kwietnia) Msze św. będą: w Lini o godz. 8.00, 11.00 i 15.00!; oraz w kościołach filialnych o godz. 9.30. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na szkolnictwo katolickie diecezji i na  KUL.

4. Od Wielkiego Piątku trwamy w Nowennie przed świętem Miłosierdzia Bożego. Nowennę (dzisiaj) w Niedzielę Zmartwychwstania odprawimy po Mszy św. o godz. 13.30, w Poniedziałek Wielkanocny po Mszy św. o godz. 15.00, a od wtorku do soboty - przed Mszą św. o godz. 18.00 (o godz. 17.45).

5. W piątek (22 kwietnia) będzie dodatkowo Msza św.  w Lini o godz. 8.00.

6. W najbliższy piątek – z racji przypadającej Oktawy Zmartwychwstania Pańskiego - NIE MA wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

7. Dzieci do I Komunii św. – tegoroczni Kandydaci do pełnego udziału w Eucharystii za tydzień przystąpią do I spowiedzi św. Druga spowiedź będzie bezpośrednio przed Uroczystą Komunią św. Z tej racji w sobotę (23 kwietnia) zapraszamy dzieci wraz z rodzicami do kościoła parafialnego na godz. 9.30.

8. Za tydzień – w Niedzielę Bożego Miłosierdzia – przypada DOROCZNY ODPUST na KOŚCIELE w KĘTRZYNIE. Msze św. w Kętrzynie będą rano o godz. 8.00 i o godz. 11.00, którą odprawi   i Słowo Boże wygłosi ks. Daniel Szczepańczyk. Koronkę do Miłosierdzia Bożego odprawimy w łączności z sumą odpustową.
Msze św. w Lini będą o godz. 8.00 (z procesją wielkanocną), 11.00 (chrzest) i 15.00. W Niepoczołowicach o godz. 9.30 i 14.00. Zdrowaśki za zmarłych za tydzień odczytamy przed godz. 8.00 i 15.00.

9. SAKRAMENTU CHRZTU ŚW. w następnym miesiącu udzielimy w niedzielę (8 maja) podczas Mszy św. o godz. 11.00.

10. Jest do odebrania/nabycia nowy „Pielgrzym”.

11. Do puszek i podczas kolekty piątkowej na zakupy do kartonów „na pomoc dla Ukrainy” zebraliśmy 2323,- zł. Z tej kwoty wydaliśmy ~1000,- zł, a pozostałe pieniądze w porozumieniu z PZ Caritas będą na kolejne akcje pomocowe.  Przed tygodniem na kwiaty do Grobu Pańskiego i wystrój kościoła zebraliśmy 1498,-zł. Bóg zapłać!

12. Zapowiedzi przedślubne są wywieszone w gablocie parafialnej.