Ogłoszenia duszpasterskie 5.10.2014

DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA ZWYKŁA

5 października 2014

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca października, która jest zarazem 27. niedzielą zwykła. Liturgia tej niedzieli przypomina nam, że mamy się troszczyć o Chrystusowy Kościół, o jego rozwój, o wzrost wiary, nadziei i miłości w każdym z nas.

2. Październik, jak zapewne pamiętamy, jest miesiącem modlitwy różańcowej. Zachęcamy do wytrwałego odmawiania tej modlitwy, zwłaszcza w rodzinach. W tym miesiącu zapraszamy również na nabożeństwa październikowe, które są celebrowane w naszym kościele parafialnym codziennie w łączności z wieczorną Mszą świętą o godz. 18.00. Gorąco zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w kościołach filialnych, a także w swoich domach. Najmłodsze dzieci zapraszamy w tym tygodniu na modlitwę różańcową (1 dziesiątka z kazaniem i z obrzędem Komunii św.) w piątek o 17.00.

3. W poniedziałek Msze św. w Lini będą o 17.00 i 18.00.

4. W tym tygodniu, we wtorek, 7 października, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Zostało ono ustanowione na pamiątkę zwycięstwa floty chrześcijańskiej nad wojskami tureckimi odniesionego pod Lepanto (nad Zatoką Koryncką) dokładnie 7 października 1571 roku. W roku 1883 papież Leon XIII wprowadził do Litanii loretańskiej wezwanie „Królowo Różańca świętego – módl się za nami”, a w dwa lata później zalecił, by w kościołach odmawiano różaniec przez cały październik.

5. Jest to zarazem święto patronalne róż różańcowych. W naszej parafii jest w tym dniu odpust w Niepoczołowicach, na który serdecznie zapraszamy wszystkich parafian. Suma odpustowa będzie o 18.30, którą odprawi ją i Słowo Boże wygłosi Ks. Tomasz Zimny – proboszcz z Łebuni. Poza tą Mszą św. będzie Msza św. w Niepoczołowice o 12.15 i Msza św. z Różańcem w Lini o 17.00.

6. W środę będzie dodatkowa Msza św. w Lini o 17.00.

7. W sobotę rano Msze św. w Lini będą o 8.00 i 9.00.

8. W przyszłą niedzielę przypada XIV Dzień Papieski. Nauczyciele i społeczność ZS w Lini kolejny raz organizują Dzień Papieski na sportowo. W związku z tym za tydzień popołudniowa Msza św. będzie o 14.00. Następnie zapraszamy na część sportową do budynków szkolnych. W programie m.in. Koncert Życzeń – „Świętymi bądźcie”, wspomnienia o Ojcu Świętym, wystawa prac plastycznych, mecze piłkarskie i turnieje w grach planszowych, także kawiarenka i kremówki papieskie. Za tydzień jak co roku będziemy zbierać ofiary na „Fundusz Papieski”.

9. Sakramentu chrztu św. w tym miesiącu udzielimy w niedzielę 26.X. o 15.00.

10. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i miesiąc poświęcony szczególnej pamięci naszych zmarłych. Od tego roku prosimy by o czystość cmentarza przez rok dookoła (od października do września włącznie) troszczyli się parafianie z poszczególnych sołectw. Na początek prosimy sołectwo Zakrzewo. Wszystkich opiekujących się grobami prosimy o uporządkowanie grobów swoich bliskich i najbliższego otoczenia. Liście z grobów i alejek i zwiędłe kwiaty z ziemią z doniczek (bez doniczek) prosimy składać na podstawioną przyczepę ewentualnie składać na ziemię przy kontenerach. Dziękujemy!

11. Zapowiedzi:

Łukasz Potrykus           kawaler      Linia

Iwona Dampc               panna         Robakowo (I)

Andrzej Malek              st. wolny              Rokiciny

Krystyna Klinkosz       st. wolny              Niepoczołowice   (I)

W tym tygodniu patronuje nam:

• 9 X – bł. Wincenty Kadłubek (1160-1223), biskup krakowski, uczestnik Soboru Laterańskiego IV; dziełem jego życia są „Kroniki polskie”, w których zebrał wszystkie podania i mity o początkach Polski; uznawany za naszego pierwszego historyka (wspomnienie obowiązkowe).