Ogłoszenia 17.07.2022

XVI niedziela zwykła

– 17.07.2022 r.

OPATRZNOŚCI  BOŻEJ

1. Dziś szesnasta niedziela zwykła w kalendarzu liturgicznym. W liturgii mszalnej modlimy się, abyśmy pełni wiary, nadziei i miłości zawsze wiernie zachowywali Boże przykazania (kolekta mszalna). Niech spotkanie z Jezusem Chrystusem w tajemnicy Jego męki, śmierci i zmartwychwstania będzie umocnieniem na tej drodze.

2. W dniu dzisiejszym, z racji trzeciej niedzieli miesiąca ze względu na uroczystości sianowskie Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia połączymy z popołudniowa adoracją Najświętszego Sakramentu i ograniczymy do odmówienia Koronki do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00, a następnie będzie Msza św.

3. W piątek (22 lipca) w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętej Marii Magdaleny. Magda z Magdali była uczennicą Jezusa. Wraz z innymi niewiastami towarzyszyła Zbawicielowi. Pierwsza  spotkała Zmartwychwstałego Pana i przekazała tę radosną nowinę Apostołom. Otrzymała miano Apostołki Apostołów. Będziemy modlić się przez jej wstawiennictwo, aby Dobra Nowina o Zmartwychwstałym dotarła do wszystkich ludzi

4. W sobotę (23 lipca) w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętej Brygidy (ok. 1302-1373), patronki Europy. Warto spojrzeć na jej piękne życie (żony, matki, a potem zakonnicy). Jest ono świadectwem, że każdy stan może być przestrzenią spotkania z Bogiem. Przez jej wstawiennictwo będziemy modlić się, aby Europa była wierna chrześcijańskim wartościom i trwała wiernie przy Chrystusie i Jego Ewangelii

5. Za tydzień Msza św. z liturgią  niedzielną w Kętrzynie będzie w sobotę o godz. 19.15.

6. W przyszłą niedzielę (24 lipca) przypada Dzień Modlitw za samorządowców przez wstawiennictwo św. Kingi, ich patronki.

7. W przyszłą niedzielę rozpocznie się  XXIII Tydzień świętego Krzysztofa, męczennika, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach pod hasłem „NIESIEMY NARODOM POKÓJ CHRYSTUSA”. Będziemy modlić się za kierowców i uczestników ruchu drogowego. Po Mszy św. o godz. 15.00 poświęcimy nowe i nowo nabyte pojazdy.

Włączymy się również w Akcję „1 grosz za 1 kilometr”. Bądźmy wdzięczni Bogu za bezpiecznie przejechane kilometry i pomóżmy polskim misjonarzom w zakupie środków transportu. Ofiary na ten cel będzie można złożyć do puszek w przyszłą niedzielę.

8. Przypominamy, że sakrament chrztu św. w następnym miesiącu można planować na niedzielę (21  sierpnia) podczas Mszy św. o godz. 11.00.

9. W gablocie parafialnej można zapoznać się z nowymi zapowiedziami przedślubnymi.

10. Stowarzyszenie „Sport to zdrowie” w przyszłą niedzielę o godz. 10.00 zaprasza na boisko Orlik – w Lini na turniej charytatywny piłki nożnej dla Nadii.
W programie są zjeżdżalnie dmuchańce, kiermasz ciast, wata cukrowa, animacje dla dzieci, ognisko, rejestracja DKMS, zabawa przy muzyce DJ Bit Brothers. Serdecznie zapraszamy.

11. Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Krzysztof Woźniak (lat 51), zam. Linia, ul. Długa 15.  Pogrzeb odbędzie sie we wtorek (19 lipca) o godz. 10.00.
Różaniec w kościele parafialnym: w poniedziałek - po Mszy św. wieczornej, a we wtorek - o godz. 9.30. Wieczny odpoczynek...