Ogłoszenia 24.07.2022

XVII niedziela zwykła

– 24.07.2022 r.

Charytatywny turniej  dla Nadii – godz. 10.00,  Orlik - Linia

1. Dziś w kalendarzu liturgicznym przypada siedemnasta niedziela w ciągu roku. Modlimy się, abyśmy dobrze używali rzeczy przemijających i nieustannie ubiegali się o dobra wieczne (kolekta mszalna).
Niech na drogach wakacyjnego odpoczynku nie zabraknie troski o życie duchowe, o modlitwę osobistą, nawiedzenie świątyń i udział we Mszy Świętej.

2. Przed tygodniem pielgrzymowaliśmy do Sianowa na odpust Matki Bożej Szkaplerznej. Bóg zapłać wszystkim za świadectwo wiary, zanoszone modlitwy i ofiarowanie swojego trudu również w intencji naszej parafii. W szczególny sposób dziękujemy strażakom, właścicielom pojazdów i ich kierowcom, niosącym krzyż i tablice oraz nagłośnienie. Niech Królowa Kaszub uprasza Wam wszystkim potrzebne łaski u swojego Syna.

3. W poniedziałek (25 lipca) będziemy obchodzili święto Świętego Jakuba Apostoła. Należał do grona najbliższych uczniów, obok Piotra i Jana był świadkiem wielu cudów dokonywanych przez Jezusa. Pierwszy męczennik za wiarę z grona Dwunastu.

4. Tego dnia przypada także wspomnienie Świętego Krzysztofa, który zginął śmiercią męczeńską w III wieku. We wspólnocie Kościoła odbiera cześć jako patron kierowców, podróżujących oraz orędownik w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Będziemy modlić się za wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozsądek i odpowiedzialność na drodze.

5. Przy wyjściu z kościoła z racji rozpoczynającego się dzisiaj Tygodnia Św. Krzysztofa można złożyć ofiary do puszek  na rzecz akcji  MIVA Polska: „1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy -  na środki transportu dla misjonarzy”. Bóg zapłać!
Dzisiaj (w niedzielę, 24 lipca) po Mszy Świętej o godz. 15.00 będzie błogosławieństwo kierowców, nowych i nowo nabytych pojazdów.

6. We wtorek (26 lipca) w liturgii będziemy wspominali Świętych Rodziców Najświętszej Maryi Panny: Joachima i Annę. Pismo Święte nie przekazuje o nich żadnych informacji. Tradycja Kościoła wraz z kultem Maryi czci także Rodziców Matki Chrystusa. Będziemy modlić się za naszych dziadków i babcie, aby doświadczali bliskości Boga oraz szacunku i miłości ze strony najbliższych.

7. W imieniu KGW Linia i Wójta Gminy Linia zapraszamy w najbliższą niedzielę (31 lipca) o godz. 14.00 na Stadion w Lini na II edycję „Olimpiady Szans Gminy Linia”. W programie: konkurencje sportowe dla dzieci, alpaki i kucyki, dmuchańce, animacje dla dzieci, poczęstunek przygotowany przez KGW dla wszystkich, pamiątkowe medale dla uczestników Olimpiady.

8. Za tydzień w ramach Mszy  niedzielnych słowo Boże wygłosi O. Kazimierz.  Przed kościołami będziemy zbierać ofiary na rozwój sanktuarium w Subukia, gdzie pracuje O. Kazimierz.

9. Zachęcamy parafian do czytania i nabywania prasy katolickiej. Dzisiaj jest do odebrania i nabycia nowy „Pielgrzym”.

10. Przypominamy, że Sakramentu Chrztu św. udzielimy w niedzielę (21 sierpnia) podczas Mszy św. o godz. 11.00

11. W minionym tygodniu – we wtorek (19 lipca) odbył się pogrzeb śp. Krzysztofa Woźniak (lat 51), zam. Linia, ul. Długa 15.

Zmarł także śp. Krzysztof Wenta (lat 28), zam. Linia 153. Termin pogrzebu nie został jeszcze ustalony. Różaniec za zmarłego odmawiany będzie w kościele parafialnym – do dnia pogrzebu – po ostatniej Mszy św.  Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…