Ogłoszenie 07.08.2022

XIX niedziela zwykła

– 7.08.2022 r. –

Kolekta inwestycyjna

1. Dziś kolejna wakacyjna niedziela, dziewiętnasta niedziela w roku liturgicznym. Modlimy się wspólnie, aby Bóg umocnił w naszych sercach ducha przybranych dzieci, abyśmy mogli osiągnąć obiecane dziedzictwo (kolekta mszalna). Niech nasze dobre pragnienia wspomaga także orędownictwo Maryi, która w różnych sanktuariach gromadzi rzesze pielgrzymów.

2. W środę, 10 sierpnia, w kalendarzu liturgicznym wspominamy św. Wawrzyńca, diakona Kościoła rzymskiego, męczennika († 258). W naszej Diecezji Peplińskiej przeżywamy uroczystość głównego jej patrona.

3. W  czwartek i piątek będą dodatkowo Msze św. w Lini o godz. 8.30.

4. W sobotę, 13 sierpnia na godz. 19.30 ! zapraszamy na kolejne NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE. Będziemy modlić się w intencji – o błogosławieństwo dla rolników i obfite tegoroczne plony. Przynieśmy ze sobą świece.  Msza św. o 18.00 jak zwykle będzie z liturgii niedzielnej,  a o 19.30 posłużymy się formularzem maryjnym.

5. W naszej diecezji trwa całoroczna adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań do służby kapłańskiej i życia konsekrowanego. W sobotę (13 sierpnia) przypada ona w naszej parafii. Zapraszamy na adorację do naszego kościoła parafialnego od  godz. 8.30 do godz. 10.00 oraz od godz. 13.00 do godz. 16.00.

·  9.00 – Tajemnice Radosne

· 13.00 – Tajemnice Światła

·  14.00 – Tajemnice Bolesne

·  15.00 – Tajemnice Chwalebne

Adorację zakończymy Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 16.00

6. W przyszłą niedzielę, 14 sierpnia z okazji wspomnienia św. Maksymiliana Marii Kolbego po Mszach św. w Lini będzie okazja wspólnego uczczenia relikwii świętego.

7. Za tydzień Msze św. niedzielne w kościołach filialnych będą równolegle o 9.30.

8. Sakramentu chrztu św. w tym miesiącu  udzielimy  w niedzielę, 21 sierpnia podczas Mszy św. o godz. 11.00. Dzieci do sakramentu można zgłaszać w tym tygodniu do środy włącznie.

9. Zachęcamy parafian do czytania i nabywania prasy katolickiej. Dzisiaj mamy nowy numer dwutygodnika „Pielgrzym”.

10. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Teresa WROŃSKA (lat 75), zam. Kętrzyno 28. Różaniec za zmarłą jest odmawiany w kościele w Kętrzynie o 19.00.
Pogrzeb odbędzie się w środę o 10.00 (Różaniec w Lini przed pogrzebem będzie o 9.30). Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…