Ogłoszenia 11.09.2022

XXIV niedziela zwykła – 11.09.2022 r.

Kolekta na potrzeby WSD w Pelplinie

1.     W sobotę (10 września) na obiedzie gościliśmy pielgrzymów z Lęborka (ok. 250 osób). Serdeczne podziękowania składamy kucharkom, strażakom, pracownikom GDK, Paniom z „Bądźmy Razem” i wszystkim, którzy włączyli się ugoszczenie pielgrzymów: za przygotowanie obiadu i  sprawne wydawanie posiłku.

2.     Dziś   początek Kwartalnych dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców (11 – 17 IX). Rozpoczyna się Tydzień Wychowania. W naszej modlitwie będziemy prosili Boga o wzrastanie w świętości dla dzieci i młodzieży, a dla wychowawców i rodziców, aby byli dla swoich dzieci przykładem wiary, nadziei i miłości do Boga i Kościoła.

3.     We wtorek Msze św. w Lini będą o godz. 18.00 i o godz. 19.00 – z Nabożeństwem Fatimskim – w intencji o wzrost wiary dla parafian i odwagę w głoszeniu Królestwa Bożego.

4.     W środę (14 września) przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

5.     W czwartek (15 września) przypada wspomnienie Matki Bożej Bolesnej.

6.     W piątek o 17.00 będzie dodatkowo Msza św. w Kętrzynie.

7.     W sobotę (17 września) będziemy obchodzili 83. rocznic napaści Związku Sowieckiego na Polskę. Pamiętajmy o tej tragicznej karcie historii i módlmy się za wszystkich poległych na Wschodzie w obronie Ojczyzny.

8.      W niedzielę (18 września) przypada w liturgii święto św. Stanisława Kostki – patrona Polski i polskiej młodzieży. Przez wstawiennictwo tego Świętego, będziemy prosili Boga o świętość naszych dzieci i młodzieży, bo od nich zależy przyszłość naszego narodu i Kościoła.

9.      Za tydzień w niedzielę o 15.00 będzie  nabożeństwo Godziny Miłosierdzia. W przyszłą niedzielę adoracja Najświętszego Sakramentu będzie w łączności z nabożeństwem i potrwa do godziny 17.00.

10. Spotkania:

·   W piątek po Mszy św. o 18.00 odbędzie się spotkanie organizacyjne i formacyjne dla młodzieży zaczynającej przygotowanie do sakramentu bierzmowania (kl. VIII). Obecność obowiązkowa –również na Mszy św.!

·   W niedzielę po Mszy św. o 11.00 odbędzie się spotkanie organizacyjne dla młodzieży  szkół ponadpodstawowych (drugi rok formacji przed bierzmowaniem) – obecność obowiązkowa!

APEL   BISKUPA   PELPLIŃSKIEGO

O   MODLITWĘ   ZA   UKRAINĘ

Siostry i Bracia, Drodzy Kapłani,

Od 24 lutego tego roku, kiedy Rosja ponownie zaatakowała Ukrainę, staramy
się pomagać naszym braciom i siostrom zza wschodniej granicy, przyjmując obywateli Ukrainy pod swój dach, ale także wspierając ich naszą modlitwą. Momentem przejmującym, który wszyscy pamiętamy, było poświęcenie 25 marca Ukrainy i Rosji Niepokalanemu Sercu Maryi.

Dzisiaj ponownie proszę o wsparcie duchowe dla naszych sąsiadów, walczących
o wolność i niepodległość, gdyż 14 września tego roku będziemy obchodzili jako  dzień modlitw za Ukrainę. Księża proboszczowie poinformują Was o konkretnej formie
tej modlitwy.

Zgromadźmy się na Mszy Świętej, adoracji Najświętszego Sakramentu lub innym nabożeństwie, aby prosić Jezusa Pana i Jego Matkę o zwycięstwo Dobra, a jednocześnie okazać solidarność z cierpiącymi ofiarami rosyjskiej agresji.

Siostry i bracia, powiedzcie o tej inicjatywie obywatelom Ukrainy, którzy mieszkają obok Was. Razem przyjdźcie do kościoła na modlitwę. Niech będzie to doświadczenie wspólnoty i bliskości Boga, które – jak wierzymy  - zmienia świat na lepsze, ku czemu błogosławię.

+Ryszard Kasyna

Biskup Pelpliński