Ogłoszenia 2.10.2022

XXVII niedziela zwykła – 02.10.2022 r.

Kolekta inwestycyjna

1.     Dziś dwudziesta siódma niedziela zwykła w ciągu roku kościelnego. Liturgia niedzielna wyparła liturgiczne wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów. Niech towarzyszy nam wiara w obecność i pomoc świętych aniołów, których Bóg powołał, aby nas strzegli na drogach naszego życia.

2.     Wczoraj rozpoczęliśmy miesiąc październik. Różaniec parafialny odmawiamy w niedziele po sumie parafialnej, w ciągu tygodnia po ostatniej wieczornej Mszy św. (o ile nie zostało ogłoszone inaczej), a w soboty po Mszy św. o godz. 8.30.

3.     W tym tygodniu przypadają miesięczne dni eucharystyczne. Spowiedzi św. będziemy słuchać wg planu:

·        środa                                 17.30 – 18.00                         kl. IV SP i chętni

·     środa                                 18.00 (po nauce)                     Kandydaci do bierzmowania kl. 8

·     czwartek                           16.30 – 17.00                         kandydaci do bierzmowania – starsi

4.     W I czwartek po wieczornej Mszy św. będzie adoracja  Najświętszego Sakramentu do 19.30 ( różaniec prowadzi Grupa Modlitewna).

5.     W I piątek miesiąca Msze św. ze względu na odpust w Niepoczołowicach będą: w Kętrzynie o 15.30. w Lini o 16.30  i w Niepoczołowicach  o godz. 18.00.

Piątkowy różaniec o 16.00 odmówi Grupa Modlitewna. Po Mszy św. przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówimy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa z aktem oddania i wynagrodzenia.

6.     W piątek, 7 października z racji wspomnienia NMP Różańcowej przeżywać będziemy odpust w Niepoczołowicach. Mszę św. w intencji Mieszkańców Niepoczołowic i czcicieli NMP Różańcowej o godz. 18.00 odprawi i Słowo Boże wygłosi ks. dr Andrzej Piernikarczyk, proboszcz Parafii św. Józefa w Tczewie. O godz. 17.30 prosimy o odmówienie różańca – w tym czasie będzie okazja do spowiedzi św.

7.     W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.00 udzielimy sakramentu chrztu św.  Nauka będzie wyjątkowo we  wtorek po  Mszy św. i Różańcu. Następny chrzest będzie jeszcze w październiku, w niedzielę 30-go, podczas Mszy św. o 11.00.

8.     W przyszłą niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 11.00 w Lini poświęcimy RÓŻAŃCE dzieciom klas III przygotowujących się do I Komunii św. Po Mszy św. odbędzie się krótkie spotkanie organizacyjne dla rodziców tych dzieci.

9.     Zachęcamy parafian do czytania i nabywania prasy katolickiej. Jest do odebrania/nabycia nowy numer „Pielgrzyma”.

10. W związku ze zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych dziękujemy za opiekę nad cmentarzem sołectwu Linia W tym roku prosimy, by o czystość cmentarza przez rok dookoła (do września włącznie) troszczyli się parafianie z sołectwa Kobylasz. Wszystkich opiekujących się grobami prosimy o uporządkowanie grobów swoich bliskich i najbliższego otoczenia z zachowaniem zasad segregacji odpadów.                             Jak przed rokiem zachęcamy, aby myśląc ekologicznie i ekonomicznie nie tworzyć zbędnej ilości śmieci. Proponujemy, by wśród bliskich  krewnych umówić się, że składamy się i  razem kupujemy kwiaty i znicze, które maja być znakiem naszej miłości i pamięci.

11. Za tydzień jako parafia włączymy się w wydarzenie „Dwa Światy”, które organizuje Kartuskie Centrum Caritas. Wolontariusze ze szkół z terenu naszej parafii za tydzień przeprowadzą zbiórkę pieniężną  na wykończenie budującego się hospicjum i wsparcie pacjentów hospicyjnych. Jednocześnie organizatorzy zapraszają na koncert DWA ŚWIATY, który odbędzie się 9 października o 19.00 w parafii św. Wojciecha w Kartuzach.