Ogłoszenia 16.10.2022

XXIX niedziela zwykła – 16.10.2022 r.

15.00 – GODZINA MIŁOSIERDZIA

1.      Dziś przypada kolejna rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Przez wstawiennictwo Świętego Jana Pawła II módlmy się o Bożą opiekę dla całej naszej Ojczyzny

2.      Dziś przypada również kolejny Dzień Papieski. Modlitwą i ofiarami do puszek wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Głównym jej zadaniem jest promocja nauczania Jana Pawła II oraz wspieranie edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin. Dziękujemy za każdy gest życzliwości i wsparcie tej inicjatywy.

3.      We wtorek, 18 października, przypada w liturgii święto Świętego Łukasza Ewangelisty. W tym dniu  będziemy wspierać modlitwą wszystkich pracowników służby zdrowia

4.      W środę, 19 października we wspomnienie św. Jana Kantego modlić się będziemy za uczelnie katolickie. Tego dnia przypada również rocznica pomordowania Kapłanów Pelplińskich w roku 1939 podczas „krwawej jesieni pelplińskiej”.

5.      W środę będzie dodatkowo Msza św. w Niepoczołowicach o 17.00.

6.      W czwartek Różaniec parafialny odmówimy przed Najświętszym Sakramentem, a potem w ciszy będziemy adorować Pana Jezusa do 19.30.

7.      Rekolekcje GPS dla uczniów kl. VIII, rozpoczynających formację przed bierzmowaniem, które wcześniej zapowiadaliśmy na 28-29 października będą przeprowadzone już za tydzień czyli 21 i 22 października w tych samych godzinach  (piątek 17.30 – 19.30 i sobota 9.00 – 15.30).

8.      Przyszła niedziela rozpoczyna w Kościele Tydzień Misyjny (23–29 X). Kolekta z przyszłej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby misji.

9.      Jest  do odebrania/nabycia  nowy numer „Pielgrzyma”.

10. W związku ze zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych przypominamy o uporządkowaniu grobów swoich bliskich i najbliższego otoczenia z zachowaniem zasad segregacji odpadów.

11. Wypominki jednorazowe można zostawiać w zakrystii i u pana Organisty, a wypominki roczne prosimy zgłaszać bezpośrednio do księży. Wypominki roczne będziemy przyjmować przez listopad na cały rok.

12. Diecezjalny duszpasterz młodzieży zaprasza ludzi młodych do udziału w Światowych Dniach Młodzieży, które w przyszłym roku na przełomie lipca i sierpnia odbędą się w Lizbonie oraz do udziału w Europejskim Spotkaniu Młodych Taize, które na przełomie grudnia i stycznia odbędzie się w Rostocku. Szczegółowe informacje na temat wyjazdów z diecezji pelplińskiej na ww. wydarzenia pojawią się w poniedziałek, 17 października br. na stronie internetowej priest.pl

13. Caritas Polska od października bieżącego roku planuje objąć pomocą (przez 12 miesięcy) 500 rodzin z diecezji kijowsko-żytomierskiej w ramach programu Rodzina Rodzinie.   Aby przyłączyć się do tego przedsięwzięcia wystarczy zarejestrować parafię lub organizację kościelną pod adresem internetowym www.caritas.pl/parafie i oczekiwać na kontakt ze strony Koordynatora/…/?

14. Pogrzeby:

·   W poniedziałek o 10.00 odbędzie się pogrzeb śp. Kazimiery Grzenkowicz (lat 87) z Lini. Różaniec będzie  w niedzielę o 16.30, a w dniu pogrzebu o 9.30.

·   Zmarł + Cezary Dawidowski l. 22 z Lini. Różaniec w niedzielę, w kościele o 14.00. Termin pogrzebu nie jest jeszcze ustalony.    Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…