Ogłoszenia 06.11.2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXXII niedziela zwykła 6.11.2022 r.

 

Kolekta inwestycyjna

 

 

 

1.      Listopad tradycyjnie jest czasem modlitewnej pamięci o zmarłych. Polecajmy ich Bożemu miłosierdziu. Pamiętajmy o możliwości zyskiwania odpustów zupełnych za zmarłych.

 

2.      Wypominki za zmarłych, „Zdrowaśki jednorazowe”  odmawiamy według planu podanego w intencjach mszalnych, a zakończenie odmawiania przewidujemy na czwartek.  Nowe Wypominki roczne będziemy odczytywać począwszy od I Niedzieli Adwentu.

 

3.      W poniedziałek  Msze św. w Lini będą o 8.00 i 17.00.

 

4.      We wtorek będzie dodatkowo Msza św. w Lini o 16.00.

 

5.      W środę, 9 listopada będziemy świętować rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. To święto przypomina, że jesteśmy cząstką jednego Kościoła powszechnego. Bazylika Laterańska jest katedrą biskupa Rzymu, czyli papieża, i matką wszystkich kościołów świata.

 

6.      W piątek, 11 listopada będziemy świętowali Narodowe Święto Niepodległości – 104 rocznicę odzyskania przez Polskę NIEPODLEGŁOŚCI. Będziemy dziękować Bogu za odzyskaną wolność i niepodległość i prosić o dobre jej wykorzystanie.

      Msze św. w Lini będą o 8.30 i 10.00; w  Kętrzynie o 8.30 i w Niepoczołowicach o 10.00.

 

      Kuria Diecezjalna informuje, że biskup pelpliński Ryszard Kasyna udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek, 11 listopada br.

 

      Na godz. 11.00 parafia Sierakowice zaprasza na doroczny odpust ku czci św. Marcina.

 

W ramach obchodów Święta Niepodległości uroczystości gminne w tym roku będą miały miejsce w Strzepczu.

·    17.00 - Msza św. w kościele parafialnym

·     Apel poległych i złożenie wiązanek na mogile Żołnierzy oraz Ofiar Marszu Śmierci.

·    Wieczornica w SP im. A. Labudy

 

7.      W niedzielę, 13 listopada będziemy przeżywać XIV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Przed kościołami będą zbierane ofiary do puszek na rzecz Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w potrzebie. Tym razem będziemy przeżywać ten dzień pod hasłem „ULECZYĆ TĘSKNOTĘ” i pomagać będziemy Kościołowi na Ukrainie.

 

8.      Za tydzień podczas Mszy św. o godz. 11.00 udzielimy Sakramentu Chrztu św. Nauka dla rodziców i chrzestnych będzie w czwartek po Mszy św. o godz. 18.00.

 

9.      Zmarł  śp. O. Jan OLĘCKI SVD (ur. 1934; święcenia kapłańskie 1961) brat Ks. Kan. Bazylego Olęckiego, były misjonarz w Indonezji. Pogrzeb odbędzie się we wtorek o 11.00 w Górnej Grupie.  Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…