Ogłoszenia 13.11.2022

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XXXIII niedziela zwykła – 13.11.2022 r.

 

Dzień modlitwy i solidarności z Kościołem prześladowanym

 – zbiórka  „Uleczyć tęsknotę” – dla Ukrainy

 

 -  Dzień modlitw w intencji Polonii i Polaków przebywających za granicą –

 

 

 

1.     Dziś  z inicjatywy papieża Franciszka obchodzony jest Światowy Dzień Ubogich. To szczególna okazja, aby zauważyć cierpiących z powodu braku podstawowych środków do życia. Dzisiaj te wszystkie osoby ogarniamy modlitwą. Niech znakiem naszej solidarności będzie wsparcie najbardziej potrzebujących z naszej wspólnoty.

 

2.     Przypominamy, że Wypominki Roczne przyjmujemy jeszcze do najbliższej niedzieli, a modlitwę rozpoczniemy od I Niedzieli Adwentu.

 

3.     W przyszłą niedzielę – ostatnią roku liturgicznego – przeżywać będziemy jako Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. o godz. 11.00 odmówimy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa z Aktem poświęcenia: O Jezu Najsłodszy… Za publiczną modlitwę tekstem tegoż Aktu można uzyskać odpust zupełny. O godz. 15.00 odprawimy Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia.

 

4.     W przyszłą niedzielę, Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata będziemy obchodzić przeniesiony z Niedzieli Palmowej Światowy Dzień Młodzieży. Z tej racji za tydzień o 17.30 w kościele Św. Marcina w Sierakowicach odbędzie się dekanalny dzień młodzieży. Po Mszy św. w intencji młodzieży nastąpi adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z uwielbieniem, którą poprowadzi młodzież z Sierakowic.

 

5.     Sakramentu chrztu św.  udzielimy w niedzielę 13 grudnia podczas Mszy św. o godz. 11.00.

        

6.     Zachęcamy parafian do czytania i nabywania prasy katolickiej. Dzisiaj jest do odebrania nowy numer „Pielgrzyma”.