Ogłoszenia 20.11.2022

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XXXIV niedziela zwykła – 20.11.2022 r.

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

 

15.00 – nabożeństwo Godziny Miłosierdzia

 

 

1.      Dziś ostatnia niedziela roku liturgicznego, w którą obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. W dniu dzisiejszym na prośbę papieża Franciszka młodzież gromadzi się, aby obchodzić Światowy Dzień Młodzieży. Ogarnijmy ludzi młodych serdeczną modlitwą, aby wzrastali w wierze, nadziei i miłości oraz zawsze żyli w bliskości Chrystusa. Dziś o 17.30 w kościele Św. Marcina w Sierakowicach odbędzie się dekanalny dzień młodzieży. Po Mszy św. w intencji młodzieży nastąpi adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z uwielbieniem.

 

2.      W dzisiejszą uroczystość, po Mszy Św. o godz. 11.00 wystawimy Najświętszy Sakrament i odmówimy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa z Aktem poświęcenia rodzaju ludzkiego O Jezu najsłodszy. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 

3.      W poniedziałek,  21 listopada, w liturgii przypada wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Tradycja przekazuje, że Maryja została jako dziecko przedstawiona w świątyni i przy niej wzrastała. Dla nas Matka Chrystusa pozostaje szczególnym wzorem życia poświęconego Bogu.

 

4.      We wtorek, 22 listopada, w kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie Świętej Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej. Wszystkim zaangażowanym w troskę o muzykę kościelną w naszej parafii, panu organiście, chórzystom i orkiestrze składamy serdeczne podziękowanie za całoroczną posługę i życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa w dalszej posłudze.

 

5.      W sobotę  (26 listopada) przypada w liturgii wspomnienie św. Jana BerchmansaPatrona Ministrantów. Promocja nowych ministrantów będzie w niedzielę podczas Mszy św. o 11.00.

 

6.      Za tydzień po Mszy św. o 11.00 dzieci przygotowujące się do I Komunii św. otrzymają książeczki do nabożeństwa.

 

7.      W najbliższą niedzielę przypada pierwsza niedziela ADWENTU. Rozpoczniemy czas radosnego oczekiwania i przygotowania na spotkanie z Panem. Najpierw na powtórne przyjście Chrystusa na końcu czasów, a także na świętowanie pierwszego przyjścia Pana na ziemię.

      Msze św. roratnie (od poniedziałku do piątku) odprawiać będziemy: rano – o godz. 6.40 ! i wieczorem – o godz. 17.00 ! – głównie z udziałem dzieci (lampiony).

 

8.      Od przyszłej niedzieli będzie można nabywać  świece Wigilijne.

 

9.      Przypominamy, że od przyszłej niedzieli zaczynamy modlitwę za zmarłych – nowe zdrowaśki roczne.

 

10. Ogłoszenie UG:   Urząd Gminy informuje, że istnieje możliwość zakupienia węgla po preferencyjnej cenie 2000 złotych za tonę.  Jednak aby gmina mogła zamówić dla Mieszkańców węgiel niezbędne jest złożenie  wniosku na zakup węgla.  W przypadku braku złożenia wniosku, gmina nie może złożyć zapotrzebowania, co może spowodować brak węgla do sprzedaży dla mieszkańców.  W związku z tym bardzo prosimy o jak najszybsze składanie wniosków.