Ogłoszenia 27.11.2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I niedziela Adwentu – 27.11.2022 r.

 

 

1.      Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Upłynie on pod hasłem: „Wierzę w Kościół Chrystusowy. Jednocześnie weszliśmy  dzisiaj w liturgiczny okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Do 16 grudnia będziemy zgłębiać tajemnicę powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu czasów. Zaś kolejne dni mają służyć naszemu bezpośredniemu przygotowaniu do świąt Narodzenia Pańskiego.

 

2.      Roraty  - Mszę Świętą wotywną o Najświętszej Maryi Pannie, w naszym kościele parafialnym będą odprawiane od poniedziałku do piątku  o godz. 6.40 (kościół będzie otwierany o godz. 6.20).  Wieczorem o godz. 17.00 będzie Msza św. adwentowa z kazaniem dla dzieci. Zgodnie z tradycją przynieśmy lampiony. Dzieci  będą otrzymywały znaki uczestnictwa z „Małego Gościa”, młodzież przed bierzmowaniem będzie zbierać podpisy.

 

3.      W środę (30 listopada) przypada liturgiczne święto Św. Andrzeja Apostoła, pierwszego z powołanych Dwunastu.

 

4.      W tym tygodniu przypadają miesięczne dni eucharystyczne. W I czwartek  po wieczornej Mszy św. zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 19.00.  Będziemy modlić się o nowe, liczne i święte powołania do Służby Bożej. Od 18.30 będziemy adorować Pana Jezusa  w ciszy (możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty). Młodzież przed bierzmowaniem zapraszamy do spowiedzi od 16.00 do 17.00.

 

5.      W I piątek   Msze św. będą: w kościołach filialnych o godz. 15.30, a w Lini o godz. 6.40 i 17.00. Nadto w piątek będzie Msza św. w Kętrzynie o godz. 9.30 za + Edytę Bednarek – od społeczności szkolnej.

 

6.      W I sobotę chcemy wynagradzać Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i znieważenia.  Zapraszamy  na Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP i  na nabożeństwo 5 Pierwszych Sobót

 

7.      Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w sobotę od 10.00.

 

8.      Przez okres  Adwentu Msza św. wieczorna w soboty  będzie o 17.00.

 

9.      Przyszła niedziela będzie przeżywana w Polsce jako Dzień Modlitw i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Przed kościołami będą zbierane ofiary do puszek na ten cel.          Kolekta w przyszłą niedzielę będzie na inwestycje parafialne.

 

10.  Zachęcany parafian do czytania i nabywania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Pielgrzyma”.

 

11.  Sakramentu chrztu św. udzielimy w niedzielę 11 grudnia podczas Mszy w. o 11.00. Dzieci do sakramentu prosimy zgłaszać w tym tygodniu do czwartku włącznie. W grudniu będzie jeszcze jeden termin chrztu, tj.  w Drugie Święto (26 XII) o 11.00.

 

12.  Poświęcenie medalików dla dzieci kl. III SP przygotowujących się do I Komunii świętej będzie w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP (8 grudnia). O medaliki rodzice starają się we własnym zakresie.

 

13.  Od dziś możemy nabywać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.