Ogłoszenia 4.12.2022

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II niedziela Adwentu – 4.12.2022 r.

 

Kolekta inwestycyjna

 

 

1.        Dzisiejsza niedziela swoją rangą,  liturgiczne jest ponad wspomnieniem Świętej Barbary. Z inicjatywy Episkopatu Polski dzień 4 grudnia jest Dniem Modlitw w Intencji Bezrobotnych, przez jej wstawiennictwo polecajmy Bożej Opatrzności wszystkich borykających się z trudnościami w znalezieniu odpowiedniej pracy, polecajmy cierpiące z tego powodu rodziny, zwłaszcza z naszej wspólnoty parafialnej.

 

2.        Dzisiaj przypada też XXIII Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Przed kościołami zbieramy ofiary do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

      

3.        We wtorek, 6 grudnia wspominać będziemy w liturgii  Świętego Mikołaja, biskupa.

 

4.        W czwartek, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.  Jest to Dzień modlitw w intencji Młodzieży Żeńskiej oraz jej posłannictwa w Kościele i świecie.

      Msze św. będą: w Lini - o godz. 6.40, 17.00 (na tę Mszę św. zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. - poświęcenie medalików) i 18.30; w Kętrzynie godz. 17.00 i w  Niepoczołowicach  o 18.30.

 

5.        W uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP  między godz. 12.00 a 13.00 przypada GODZINA ŁASKI - wyjątkowy prezent dla ludzkości od Niepokalanej. Jest to taka godzina w ciągu roku, gdy Niebo otwiera się szeroko dla każdego człowieka.  Zapraszamy wszystkich do tej  modlitwy (indywidualnie) w naszym kościele parafialnym.

 

6.        W czwartek przypada także 10 rocznica Ingresu Biskupa Pelplińskiego Ryszarda Kasyny, którego Bóg niech zachowa po najdłuższe lata.

 

7.        Za tydzień (11-17 XII) rozpoczną się kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin (za rodziny i za przygotowujących się do małżeństwa).

 

8.        Spowiedź przed świętami z udziałem zaproszonych spowiedników  będzie w sobotę 17 grudnia. Podobnie jak przed rokiem będzie mniej księży, dlatego słuchać będziemy tylko w Lini.

 

9.        Po raz kolejny  organizujemy w naszej parafii Orszak Trzech Króli. Jest to świętowanie polegające na wspólnym kolędowaniu. Głównym celem jest przywrócenie znaczenia uroczystości Objawienia Pańskiego w przestrzeni publicznej oraz  szerzenia wartości prorodzinnych i wspólnotowych.  Już dzisiaj Zachęcamy by w to wydarzenie włączyła się cała parafia przygotowując (jak w 2014 r.) stroje – przebrania postaci biblijnych lub  świętych Kościoła. Liczy się pomysłowość. Dla autorów najciekawszych przebrań  będą  nagrody.

 

10.     PZC ogłasza:

·    Kolejny bal charytatywny odbędzie się 4 lutego 2023 r. (miejsc już nie ma)

·    Spotkanie wigilijne w tym roku odbędzie się w niedzielę 18 XII

·    Za tydzień (11 XII)  jak co roku będzie można przy ołtarzu złożyć  dary dla potrzebujących /…/

 

11.      W tym roku powracamy do tradycji odwiedzin duszpasterskich, tzw. Kolędy. Odwiedziny rozpoczniemy zaraz po świętach. Plan kolęd na pierwsze trasy podamy w ciągu tygodnia na stronie internetowej.