ogłoszenia

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

Uroczystość  Narodzenia Pańskiego – 25.12.2022 r.

Życzenia

 

1.      Jutro /poniedziałek/ – drugi dzień świąt - święto św. Szczepana, pierwszego Męczennika, Msze św. odprawimy jak w niedziele, łącznie z Mszą św.  o godz. 15.00.  W poniedziałek będą zbierane ofiary do puszek na potrzeby KUL  i szkolnictwa katolickiego. Ofiary składane przy żłobku przeznaczone są na potrzeby misji.

 

2.      /dla Kętrzyna/ Najmłodsze dzieci z SP w Kętrzynie w II dzień świąt po Mszy św. o 9.30 wystąpią w przedstawieniu z okazji świąt Bożego Narodzenia. Serdecznie zapraszamy!

 

3.      W nadchodzącym tygodniu – od wtorku  Msze św. będą rano o 8.30 i wieczorem o 17.00, z wyjątkiem czwartku (nie będzie wieczornej Mszy w Lini; będzie Msza św. w Niepoczołowicach o 9.00).

 

4.      We wtorek przeżywać będziemy święto Św. Jana Apostoła i Ewangelisty.

 

5.       W środę przeżywać będziemy święto  Świętych Młodzianków.

 

6.      W tym roku święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa obchodzić będziemy w piątek, w Oktawie Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Kuria Pelplińska uprzejmie informuje, że biskup diecezjalny Ryszard Kasyna udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek, 30 grudnia.

 

7.      W sobotę, we wspomnienie św. Sylwestra po Mszy św. o 17.00 /liturgia z dnia/ będzie nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne za 2022 r. z dziękczynnym Ciebie Boga wysławiamy (w ten dzień, w kościele lub kaplicy, śpiew lub modlitwę słowami tegoż hymnu na podziękowanie Bogu za dobrodziejstwa otrzymane w ciągu całego minionego roku można uzyskać odpust zupełny).

 

8.      W przyszłą niedzielę – w Nowy Rok przeżywać będziemy w Kościele Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i Światowy Dzień Pokoju. Msze św. będą jak w niedziele oraz dodatkowo w Lini  o 16.30.  W Nowy Rok w kościele lub w kaplicy można uzyskać odpust zupełny za uroczysty śpiew lub modlitwę słowami Hymnu O Stworzycielu Duchu przyjdź… Z modlitwą tą należy połączyć intencję uproszenia Bożej opieki na cały rok.

 

9.      Sakramentu chrztu św. w następnym miesiącu udzielimy w niedzielę 15 stycznia 2023 r. podczas Mszy św. o 11.00.

 

10. Za tydzień będzie zbierana kolekta inwestycyjna.

 

11. Jest do odebrana/nabycia nowy „Pielgrzym”.

 

12. /dla Niepoczołowic/ w Sylwestra uczniowie  SP od godz. 11.00 odwiedza domy z „Kaszubską kolędą”

 

13. Odwiedziny duszpasterskie na stronie parafii w zakładce: Wizyta Duszpasterska

 

14. W środę odbył się pogrzeb + Henryka Melzer, lat 80 z Lini, ul. Wesoła 15.                         Zdrowaś Maryjo … wieczny odpoczynek…