Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  Niedziela w Oktawie Narodzenia Pańskiego – 1.01.2023 r.

Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – uroczystość

 

            Kolekta inwestycyjna

 

W Nowy Rok (dzisiaj) w kościele lub w kaplicy można uzyskać odpust zupełny za uroczysty śpiew lub modlitwę słowami Hymnu    O Stworzycielu Duchu przyjdź Z modlitwą tą należy połączyć intencję uproszenia Bożej opieki na cały rok.

Dzisiaj dodatkowo Msza św. będzie o 16.30.

 

1.      W tym tygodniu od poniedziałku do czwartku Msze św. będą o 7.00, a   we wtorek o 7.00 i 19.00.

 

2.      W tym tygodniu przypadają miesięczne dni eucharystyczne. W czwartek od 20.00 do 20.45 zapraszamy na  adorację Najświętszego Sakramentu z możliwością przystąpienia do sakramentu pokuty.

 

3.      W piątek przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Kolekta z Trzech Króli jest przeznaczona na potrzeby misji. Msze św. przedpołudniem w Lini o 7.00, 9.00 i 10.30: w Niepoczołowicach o 7.00 i w Kętrzynie o 9.00. Po Mszy św.  o 10.30 zapraszamy na przemarsz Orszaku Trzech Króli. Po Mszy św. zbierzemy się przed budynkiem OSP, gdzie będzie można się przebrać i przygotować do przemarszu. Jak w latach przed  prosimy o przygotowanie strojów wg przydzielonych kolorów i gromadzenie się przy osobach w danym kolorze. W takich grupach będziemy się modlić w intencji misji i o nawrócenie chrześcijan.

 

Ameryka Pn i Pd

czerwony:

Linia ul. Długa pod Zakrzewo, Linia Dworzec i całe Zakrzewo

Europa

biały:

Niepoczołowice całe

Azja

żółty:

Kętrzyno i wybudowania, Kobylasz, Igrzeczna oraz Potęgowo

Afryka

zielony:

Długa po stronie nieparzystej, Krótka, Wrzosowa, Turystyczna i Sportowa i okolice

Australia i Oceania

niebieski:

Linia ul. Długa po stronie parzystej, Klubowa, Osiedlowa, Łąkowa i Szkolna

 

Do kościoła pójdziemy tradycyjnie – dookoła kapuśniaka. Strażaków prosimy o zapewnienie bezpieczeństwa  na drodze. W kościele pokłonimy się św. Rodzinie i tam nastąpi rozstrzygniecie konkursu postaci z Biblii i świętych Kościoła.  Zapraszamy wszystkich - również gości.

* Młodzież przygotowującą się do bierzmowania i czwartoklasistów, którzy trwają w stanie łaski mogą zgłosić się po podpisy bez spowiedzi – pozostałych zapraszamy do skorzystania ze spowiedzi we wcześniejszym terminie. Modlitwy I piątkowe odmówimy w Trzech Króli na zakończenie orszaku.

 

4.      I sobotę zapraszamy na kolejne  nabożeństwo 5 Pierwszych Sobót Miesiąca.

 

5.      Przyszłą niedzielę – po Objawieniu Pańskim obchodzić będziemy jako święto Chrztu Chrystusa.

 

6.      Sakramentu chrztu św. w styczniu udzielimy w niedzielę 15-go. Dzieci do sakramentu prosimy zgłaszać w tym tygodniu do czwartku.

 

7.      Kolędy… Kolęda na ul. Krótkiej w niedzielę  8.01.23 rozpocznie się o 17.30. 

8.    Statystyki:

Sakramenty i sakramentalia

2020

2021

2022

chrzty

48

37

34

pogrzeby

36

41

28

śluby

18

16

25

I Komunia św.

37

41

41

bierzmowani

34

--

46

  

 

 

 

 

 

 

 

 

9.      W kruchcie, (w kościele parafialnym) wyłożona jest Księga Rocznic. Zachęcamy, aby pod właściwą datą wpisywać do niej swoje rocznice małżeńskie podając tylko imiona małżonków i która to rocznica. Wymienionych małżonków i ich bliskich będziemy wspominać w modlitwie wiernych danego dnia.

 

10.      W czwartek odbył się pogrzeb + Floriana Wegner l. 80 z Kętrzyna.

 

            W sobotę rano (31.XII.2022)  zmarł + Joseph Ratzinger, emerytowany papież Benedykt XVI . Uroczystości pogrzebowe odbędą się 5 stycznia 2023 r.  o 9.30. Zdrowaś Maryjo… wieczny odpoczynek…