Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

II niedziela zwykła – 15.01.2023 r.

 

Kolekta na potrzeby WSD w Pelplinie

 

18 – 25 I: Tydzień powszechnej modlitwy o jedność chrześcijan

 

15.00 - Godzina Miłosierdzia

 

1.    Dziś druga niedziela tak zwana zwykła – w ciągu roku. Przypomina nam o tym zielony kolor szat liturgicznych. Prosimy Boga, aby dał nam poznać, co należy czynić, i udzielił siły do wypełnienia poznanych obowiązków.

 

2.    W tym tygodniu, od poniedziałku do piątku, ze względu na kolędy i ferie zimowe Msze św. będą: rano o 8.00  oraz dodatkowo  w środę (z Nowenną do MBN Pomocy) i w czwartek o 19.00 (z adoracją do 20.00).

 

3.    W środę (18 stycznia) rozpocznie się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan pod hasłem Czyńcie dobro; szukajcie sprawiedliwości”. W tym czasie chrześcijanie różnych wyznań gromadzą się na wspólnych nabożeństwach, konferencjach i spotkaniach ekumenicznych.

 

4.    W sobotę (21 stycznia) będziemy obchodzili Dzień Babci, a w niedzielę (22 stycznia) Dzień Dziadka. Niech będzie to czas szczególnej pamięci i życzliwości dla naszych dziadków i babć. Żyjącym wypraszajmy obfitość Bożego błogosławieństwa, a zmarłym radość życia wiecznego

 

5.    W przyszłą niedzielę będziemy gościć w Lini chór „Oremus” z Miłakowa/…/. Chórzyści będą śpiewać podczas Mszy św. o 8.00 i 11.00 oraz dadzą koncerty kolęd po Mszy  św. o 8.00 15 min i po Mszy św. o 11.00 30 min.

 

6.    W przyszłą niedzielę (23 stycznia) – III niedzielę zwykłą przeżywać będziemy jako NIEDZIELĘ SŁOWA BOŻEGO.

 

7.    Dnia 2 lutego, w święto Ofiarowania Pańskiego podczas Mszy św. dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. zostaną poświęcone świece, o które rodzice starają się we własnym zakresie.

 

8.    Kolędy

 

9.     W środę  odbył się pogrzeb śp. Anieli Czaja, lat 93 z Niepoczołowic, ul. Okrężna 11. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…