Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III niedziela zwykła – 22.01.2023 r.

 

NIEDZIELA  SŁOWA  BOŻEGO

 

 

 

 

 

1.      Z ustanowienia papieża Franciszka przeżywamy już po raz czwarty Niedzielę Słowa Bożego. W dniu dzisiejszym mamy dziękować Ojcu Niebieskiemu za Jego słowa, które do nas kieruje! Możemy ich słuchać zwłaszcza podczas niedzielnej czy codziennej liturgii Słowa. Ale możemy także wsłuchiwać się w to, co Bóg chce nam powiedzieć w ciągu dnia bądź tygodnia, biorąc samodzielnie do ręki rodzinny czy osobisty egzemplarz Pisma świętego. Słuchając lub czytając z wiarą przyjmujemy słowo Boże, które wchodzi do naszego serca i do naszej duszy rozumnej. Inaczej mówiąc, słowo, które od Boga wychodzi, dociera do nas i wkracza w nasze życie: osobiste, rodzinne, parafialne i kościelne. Nasuwa się pytanie: po co? Jaką ma ono misję do wykonania w naszym życiu? Co sprawia?

 

2.      W tym tygodniu Msze św. będą:

 

·   w poniedziałek i wtorek, oraz w czwartek i piątek o 8.00 i 18.00;

·   w środę  o 8.00 oraz popołudniu o 16.45 i 18.00;

·   w  czwartek w Kętrzynie o 17.00.

 

3.      We wtorek przeżywać będziemy Dzień modlitw za dziennikarzy – przez wstawiennictwo św. Franciszka Salezego.

 

4.      W przypada liturgiczne święto Nawrócenia Świętego Pawła. Kończy ono Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

 

5.      Zachęcamy parafian do czytania i nabywania prasy katolickiej. Dzisiaj jest do nabycia nowy numer „Pielgrzyma”.

 

6.       Przypominamy rodzicom dzieci kl. 3 SP - o zaopatrzeniu dzieci w świece, które poświęcimy 2 lutego (mogą to być świece od chrztu św.). Po poświeceniu będzie również spotkanie organizacyjne dla rodziców (przynajmniej jednego).

 

7.      W dniach od  7 – 11.08.2023 jako parafia  organizujemy z Biurem Podróży Vervinci Travel z Bydgoszczy 5-dniową  Pielgrzymkę na trasie: Kozłówka – Lublin – Zamość – Roztocze w cenie 1750 zł dla grupy 41 – 46 osób lub 1850 zł dla 36 – 40 osób. Zachęcamy do zapoznania się z programem pielgrzymki /…/ Przy zapisach będzie przyjmowana wpłata w wysokości 500 zł.

 

8.      W czwartek  odbył się pogrzeb: śp. Stefanii Bigus (lat 92) z Niepoczołowic, ul. Okrężna 2. Msza św. od uczestników pogrzebu będzie w czwartek 16 lutego w godzinach wieczornych, w Niepoczołowicach.  Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…