Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV niedziela zwykła – 29.01.2023 r.

 

 

            W miniony wtorek zakończyły się wizyty duszpasterskie – czyli kolęda w naszej parafii. Składamy wszystkim parafianom serdeczne podziękowanie za przyjęcie kolędników - z modlitwą i błogosławieństwem. Serdecznie dziękujemy za posiłki, poczęstunki i dowozy. Za złożone ofiary i wszelką życzliwość szczere Bóg Zapłać!   Rodziny, które nie mogły nas przyjąć w wyznaczonym terminie mogą umawiać się z nami indywidualnie jeszcze do następnej niedzieli.

 

1.      Z nowym tygodniem wracamy zasadniczo do porządku nabożeństw popołudniowych.

 

2.      W czwartek (2 lutego) będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Tego dnia przynieśmy ze sobą świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione na każdej Mszy św., aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia. Jest to także Dzień Życia Konsekrowanego.  W święto Ofiarowania Pańskiego będzie zbierana kolekta na zakony klauzurowe.                                                                  Msze św. w święto Ofiarowania Pańskiego będą: w Lini o godz.: 8.00, 16.30 i 18.00, w Kętrzynie o 11.00 i 19.30, a w Niepoczołowicach o godz.18.00. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. zapraszamy ze świecami na Mszę św. w Lini o godz. 18.00po Mszy św. będzie  spotkanie organizacyjne.                                                                                                                                              Z racji I czwartku miesiąca od 19.15 do 20.15 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

3.      W tym tygodniu przypadają miesięczne dni eucharystyczne. W I piątek zapraszamy na Msze św. w Lini o godz. 8.00 i 18.00; w Niepoczołowicach i  Kętrzynie o godz. 16.30.  Również w piątek (3 lutego) przeżywać będziemy wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika. W ramach Mszy św. odprawimy obrzęd błogosławieństwa świec i wiernych w chorobach gardła.

 

4.      W I sobotę (4 lutego) zapraszamy na kolejne  nabożeństwo 5 Pierwszych Sobót Miesiąca. O godz.  8.00 odśpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP,  następnie będzie wspólny różaniec, Msza św.,  15 minutowe  rozmyślanie i błogosławieństwo eucharystyczne. Okazja do spowiedzi św. będzie podczas Godzinek lub we wcześniejszym terminie.

 

5.      Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w sobotę za tydzień 11.II, czyli w  Dzień Chorego.

 

6.      Za tydzień  (5 lutego) po Mszach św. o 8.00 i 11.00 oraz w kościołach filialnych poświęcimy chleb, sól i wodę przez wstawiennictwo św. Agaty, patronki w niebezpieczeństwie pożaru. Za tydzień będzie zbierana kolekta inwestycyjna.

 

7.      Sakramentu Chrztu św. udzielimy w niedzielę 13 lutego podczas Mszy św. o 11.00. Dzieci do sakramentu prosimy zgłaszać w tym tygodniu do środy włącznie. Kolejny termin : 12.III.2023.

 

 

8.      Od nadchodzącego tygodnia do Popielca można rezerwować terminy na  złote i srebrne jubileusze małżeńskie na 2024 r. Inne Msze św. będzie można rezerwować od Wielkiego Postu.