Ogłoszenia

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

VI niedziela zwykła – 12.02.2023 r.

 

 

Kolekta na remont katedry i seminarium

ZBIÓRKA DO PUSZEK NA RZECZ POSZKODOWANYCH
PRZEZ TRZĘSIENIE ZIEMI W TURCJI I SYRII

W minionych dniach Turcja i Syria zostały dotknięte bardzo poważnym w skutkach trzęsieniem ziemi. Liczba ofiar śmiertelnych kataklizmu sięgnęła już kilkunastu tysięcy osób, tysiące osób zostało rannych. Bardzo wielu mieszkańców zostało pozbawionych swoich domów i aktualnie  musi mierzyć się z dotkliwym zimnem.  

Oprócz pomocy służb ratowniczych niezbędna jest też pomoc humanitarna, wsparcie duchowe i rzeczowe. Zatem w duchu braterskiej solidarności ze wszystkimi ofiarami trzęsienia ziemi proszę o przeprowadzenie w niedzielę 12 lutego br. we wszystkich parafiach naszej diecezji zbiórki do puszek na rzecz poszkodowanych przez kataklizm.

Dziękując za okazane wsparcie, łączę pasterskie błogosławieństwo. 

+ Ryszard Kasyna  

                                                       Biskup Pelpliński 

 

 

 

 

 

1.      We wtorek, 14 lutego przeżywać będziemy święto św. Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa, patronów Europy. W liturgii wspominamy także św. Walentego, prezbitera i męczennika. W naszych osobistych modlitwach pamiętajmy zwłaszcza o narzeczonych i małżonkach.

 

2.      W czwartek Msze św. w Lini będą o 8.00 i 18.00 ( z adoracją) oraz w Niepoczołowicach o 17.00.

 

3.      Za tydzień (19 lutego) o godz. 15.00 zapraszamy na nabożeństwo Godziny Miłosierdzia.

 

4.      Wójt Gminy, Gminny Dom Kultury oraz GOPS w Lini zaprasza SENIORÓW na tradycyjnego pączka w tłusty czwartek, 16 lutego o 13.00 w GDK w Lini. W programie darmowa degustacja przysmaków tłustoczwartkowych, kawa, herbata oraz część artystyczna.

 

5.      Wezwanie modlitewne:

 

Niech dobry Bóg ma w swojej opiece wszystkie ofiary trzęsienia ziemi. Niech zmarłych obdarzy życiem wiecznym, a tym, którzy ocaleli, da nadzieję i duchowe umocnienie.