Ogłoszenia

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

VII niedziela zwykła – 19.02.2023 r.

 

19 - 25 II: Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu

 

1.      W niedzielę, poniedziałek i we wtorek zapraszamy na  Adorację Najświętszego Sakramentu przed WP:

·        Niedziela                                            16.00  - 18.00

·        Poniedziałek               8.30 - 10.00                            oraz 18.30 - 20.00

·        Wtorek                                                15.00 - 18.00

 

2.      W środę (22 lutego)  przypada POPIELEC i rozpoczyna się okres Wielkiego Postu.                                       Msze św. będą w Lini o godz.: 8.00, 18.00 i 19.30; w Kętrzynie i Niepoczołowicach o godz. 16.30. Błogosławieństwo POPIOŁU I POSYPANIE POKUTNE  będzie podczas każdej Mszy św.

      Przypominamy, że w Popielec wszystkich katolików od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (tak jak we wszystkie piątki roku - z wyjątkiem uroczystości liturgicznych). Ponadto – w Popielec i w Wielki Piątek – katolicy pomiędzy 18,  a rozpoczęciem 60 rokiem życia zobowiązani są do postu ścisłego ograniczającego się do jednego posiłku do syta i dwóch lekkich w ciągu dnia. Przypominamy także, że przez cały Wielki Post obowiązuje zakaz udziału w zabawach.

 

3.      Od środy do niedzieli wraz z całym Kościołem będziemy modlić się o ducha pokuty dla każdego z nas, przeżywając „Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty” (22-26 lutego).

 

4.      W tym roku 9 IX przezwać będziemy 100 lat samodzielnego duszpasterstwa w Lini. W dniach od 4  do 11 VI w pobliżu naszego odpustu przeżywać będziemy Misje Święte, które przeprowadzą O. Redemptoryści.  W związku z tym w bieżącym  roku nie przewidujemy rekolekcji wielkopostnych. Również rekolekcje szkolne z dniami wolnym od zajęć edukacyjnych odbędą się w ramach misji od 5 – 7 czerwca (poniedziałek – środa przed Bożym Ciałem). Od początku postu będziemy odmawiać modlitwę w intencji o owocne przeżycie misji i roku jubileuszowego.

  

5.      Zachęcamy parafian do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych :

a.       Droga Krzyżowa                        w piątki o godz. 8.00 i o 18.00 z kazaniem pasyjnym podczas Mszy św.

b.      Droga Krzyżowa dla dzieci        w piątki o godz. 17.00 (bez Mszy św.)

c.       Gorzkie Żale                                w niedziele po Mszy św. o godz. 11.00.

            Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

 

6.      W sobotę, 4 marca w naszym dekanacie rozpocznie się Kurs Przedmałżeński. Spotkania będą się odbywać przez 4 kolejne soboty po 3 nauki  –  o godz. 19.00 w Miechucinie. Nie będzie już takiego kursu na jesieni (tylko za rok).

 

7.      Sakramentu chrztu św. ze względu na zainteresowanie  udzielimy w II Niedzielę Wielkiego Postu, 5 marca podczas Mszy św. o 11.00. Dzieci do sakramentu prosimy zgłaszać w tym tygodniu do czwartku włącznie.

 

8.      W tym tygodniu ze względu na 3-dniową  adorację przed WP, nie będzie adoracji  czwartkowej.

 

 

9.      Informujemy, że intencje mszalne na bieżący rok są już prawie zajęte (z małymi wyjątkami X i XII). Po I Niedzieli WP  będziemy przyjmowali rezerwacje na 2024 r. Jednocześnie przypominamy, że w sprawach małżeńskich pary narzeczonych zgłaszają się z rocznym wyprzedzeniem, a sam termin ślubu mogą rezerwować jeszcze prędzej.

 

10.  Zachęcamy parafian do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dzisiaj jest nowy „Pielgrzym”.

 

11.  Ogłoszenie OSP Linia. Od  20 II do 8 III na placu przy remizie będzie  przeprowadzona  akcja ”Strażaków wspieramy – elektrosprzęt oddajemy”. Zbierane będą: lodówki, telewizory , komputery itp. sprzęt elektryczny i elektroniczny.  Więcej informacji na FB i na plakatach.

 

12.  W sobotę odbył się pogrzeb śp. Stanisław  Złoch (73 lat) zam. Zakrzewo 31.

            We wtorek o 9.00 odbędzie się pogrzeb pochodzącego z Lini śp. Henryka Patelczyk lat 67, który zmarł w hospicjum Św. Wawrzyńca w Gdyni. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…