Ogłoszenia

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

I Niedziela Wielkiego Postu – 26.02.2023 r.

 

Zbiórka na pomoc UKRAINIE

 

1.     Przeżywamy dziś I Niedzielę Wielkiego Postu, czasu nawrócenia, pokuty, przemiany myślenia i życia. Niech czas Wielkiego Postu będzie dla każdego z nas czasem zbliżania się do Boga, pracy nad sobą i wrażliwości na potrzeby innych. Kościół w sposób szczególny zaprasza nas do praktykowania modlitwy, postu i jałmużny.

 

2.     W tym tygodniu ze względu na I Piątek Droga Krzyżowa dla dzieci będzie we wtorek o 16.00.

 

3.     W tym tygodniu przypadają miesięczne dni eucharystyczne. Młodzież i dzieci na comiesięczną spowiedź zapraszamy w czwartek !!! przed Mszami i w czasie adoracji. W czwartek po wieczornej Mszy św. będzie adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.30.

 

4.     Z racji I piątku Msze św. będą w Lini o godz. 8.00 i 18.00, a w kościołach filialnych o godz. 16.30.

 

5.      I sobotę zapraszamy na kolejne  nabożeństwo 5 Pierwszych Sobót. O 10.00  odwiedzimy chorych z posługą duszpasterską. W sobotę  przypada również  święto św. Kazimierza, Królewicza.

 

6.     Przypominamy, że w przyszłą sobotę (4 marca)  w Miechucinie o godz. 19.00 rozpocznie się kurs przedmałżeński.

 

7.     Za tydzień przypada Niedziela „Ad gentes” – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Przed kościołami będziemy zbierać ofiary do puszek na rzecz polskich misjonarzy.

 

8.     Za tydzień będzie zbierana kolekta inwestycyjna.

 

9.     W przyszłą niedziele podczas Mszy św. o godz. 11.00 udzielimy Sakramentu chrztu św. W tym tygodniu do środy można zgłaszać n następny termin (12 III). Nauka dla rodziców i chrzestnych z obu terminów będzie w czwartek po wieczornej Mszy św.

 

10.  Pogrzeby:

·   We wtorek odbył się pogrzeb pochodzącego z Lini  śp. Henryka Patelczyk (lat 68)

·   W piątek odbył się pogrzeb  śp. Krzysztofa Zalewskiego  (lat 70), zam. Linia, ul. Leśna.

·   Zmarł  śp. Józef Janca (lat 78). Różaniec dzisiaj po Mszy św. o 15.00, w kolejne po wieczornej Mszy św. Termin pogrzebu nie jest jeszcze ustalony.   Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

 

11. OGŁOSZENIA INNE:

 

·  W piątek po Mszach św. odbędą się krótkie spotkania Straży Honorowej NSPJ (wymiana biletów i omówienie spraw bieżących).

·  Są jeszcze wolne miejsca na sierpniową pielgrzymkę parafialną na Zamojszczyznę. Zgłoszenia przyjmujemy do końca marca.