Ogłoszenia

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

II Niedziela Wielkiego Postu – 5.03.2023 r.

Kolekta  inwestycyjna

        

 

                                                                             

1.      Dziś druga niedziela Wielkiego Postu, czyli Niedziela Ad GentesDzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W wielu miejscach świata ofiarną pracę misyjną podejmują misjonarze duchowni i świeccy. Nie tylko niosą światło Ewangelii, ale także codzienną pomoc. Módlmy się dzisiaj za wszystkich pracujących na misjach, aby doświadczali Bożej pomocy i wsparcia ze strony wspólnoty wierzących. Przy wyjściu z kościoła ofiarą do puszek będzie można wesprzeć ich dzieło. Bóg zapłać!

 

2.      W środę (8 marca) przypada 551. Rocznica Poświecenia Bazyliki Katedralnej w Pelplinie. W naszej diecezji jest to święto, a w samej bazylice uroczystość.

 

3.      W środę przypada także Dzień Kobiet. Wszystkim paniom życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa, doświadczenia miłości i szacunku oraz opieki Matki Najświętszej.

 

4.      Caritas Diecezji Pelplińskiej zachęca, aby  zaangażować się w akcję „Skarbonka miłosierdzia”. W tym roku nasza jałmużna wspiera dzieci z Ukrainy, które straciły na wojnie rodziców. Jak co roku odbędzie się również konkurs „logo ze skarbonki”.

 

5.      Przed tygodniem na „Pomoc Ukrainie” zebraliśmy 4564,- zł (w tym 2,-€). Bóg zapłać!

 

6.      Jest do odebrania/nabycia  nowy „Pielgrzym”.

 

7.      We wtorek o 19.00 w plebanii odbędzie się spotkanie wybranej podczas ostatniej wizytacji nowej Rady Parafialnej. Zapraszam.

 

8.      OGŁOSZENIA INNE:

 

·  Collegium Marianum Liceum Katolickie im. Jana Pawła II w Pelplinie zaprasza tegorocznych absolwentów szkoły podstawowej oraz inne osoby zainteresowane działalnością szkoły na Dni Otwarte. Odbędą się one w soboty 11 marca i 22 kwietnia 2023 r. w godz. od 10.00 do 13.00. Collegium Marianum od dwóch lat jest szkołą koedukacyjną z męskim internatem. Od lat cieszy się nie tylko bogatą historią, ale wysokim poziomem nauczania i troską o Zycie duchowe swoich wychowanków. Bliższe informacje na temat jej działalności można znaleźć na stronie: www.collegiummarianum.pl

·  Przy wyjściu można zabrać ulotki  z numerem KRS Caritas Diecezji Pelplińskiej do rozliczenia PIT

 

9.      Pogrzeby:

·   W czwartek  odbył się pogrzeb  śp. Ryszarda Gumieniak (lat 71) zmarłego w Domu Opieki w Orlu.

·   W piątek odbył się pogrzeb  śp. Konrada Engelbrecht (lat 82) zam.  Niepoczołowice, Piaskowa   

·   Zmarła śp. Irena Neumiler (lat 76), zam. Linia, ul. Klubowa. Różaniec w Lini: sobota -19.00, niedziela - 16.00; w dniu pogrzebu -9.00. Pogrzeb – w poniedziałek o godz. 9.30.  Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…