Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III niedziela Wielkiego Postu – 12.03.2023 r.

 

 

1.       Trwamy w okresie pokuty i nawrócenia – dziś przypada już trzecia niedziela Wielkiego Postu. Po raz kolejny słyszymy słowa Zbawiciela: „Nawracajcie się, bliskie jest królestwo niebieskie”. Bóg daje nam czas na wydawanie owoców nawrócenia.

 

2.       W poniedziałek przypada także 10. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Módlmy się za następcę Świętego Piotra, aby dla wszystkich był znakiem miłości Boga i wiernie prowadził Owczarnię Chrystusa na spotkanie z Najlepszym Pasterzem.

 

3.       W sobotę po Mszy św. o 8.30 odbędzie się spotkanie dla grupy starszej kandydatów do bierzmowania.

 

4.       W przyszłą niedzielę wspominać będziemy św. Józefa, wychowawcę Chrystusa i patrona dziecięctwa Bożego poprzez chrzest. Jest to też dzień modlitw  za mężczyzn i ojców oraz ich misję w Kościele, rodzinach i świecie. Samą uroczystość św. Józefa ze względu na przypadającą niedzielę przeżywać będziemy w liturgii w dzień następny, tj. w poniedziałek.

 

5.       Spowiedź św. wielkanocna tradycyjnie będzie w sobotę przed Niedzielą Palmową.

 

6.       Następny termin chrztu św. przewidujemy na Niedzielę Zmartwychwstania podczas Mszy św.
o 11.00.

 

7.       W  najbliższy czwartek o 19.15  odbędzie się potkanie Rad.

 

8.       W związku ze zbliżającym się jubileuszem naszej parafii  prosimy osoby posiadające zdjęcia (ilustracje), materiały historyczne (dokumenty) z ważnych wydarzeń (poświęcenia, jubileusze, celebracja sakramentów…) z życia naszej parafii o udostępnienie ich celem przygotowania publikacji o naszej parafii. Materiały, które obiecujemy zwrócić w nienaruszonym stanie prosimy podpisać, umieścić w kopercie ewentualnie podać nr telefonu celem omówienia szczegółów.

 

9.       Za tydzień będzie zbierana kolekta na potrzeby WSD w Pelplinie.

 

10.   W Niedzielę Palmową (2 kwietnia) w Kościerzynie będzie miała miejsce celebracja diecezjalna dla młodzieży. Spotkaniu przewodniczyć będzie Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna. Osoby chętne na wyjazd prosimy o zapisywanie się u duszpasterzy do najbliższej środy. Przewidywany koszt przejazdu to 20 zł.

 

11.   W minionym tygodniu do wieczności odeszli:

-  śp. Czesława Król, l. 72 z Kętrzyna;

- sp. Kazimierz Naczk, l. 85 z Lini, z ul. Długiej. Różaniec w niedzielę o godz. 16.00,
w poniedziałek po Mszy o godz. 18.00. Termin pogrzebu nie jest jeszcze ustalony. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…