Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV niedziela Wielkiego Postu – 19.03.2023 r.

dzień modlitw  za mężczyzn i ojców oraz ich misję w Kościele, rodzinach i świecie

kolekta na potrzeby WSD w Pelplinie

 

 

  1. Dziś czwarta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą „Laetare”, czyli wielkopostną niedzielą radości. Jej nazwa wywodzi się od pierwszych słów antyfony na wejście w języku łacińskim: „Laetare, Jerusalem (…)”, czyli: „Raduj się, Jerozolimo (…)”. Zewnętrznym wyrazem radości jest różowy kolor szat liturgicznych. To znak, że zbliżamy się w wielkopostnym przygotowaniu do świętowania misterium paschalnego Jezusa Chrystusa

 

2.      W poniedziałek przeżywać będziemy przeniesioną uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Msze św. będą w Lini o godz. 8.00 i 18.00; w Kętrzynie godz. 9.00; w Niepoczołowicach o godz. 19.15.

 

  1. W sobotę przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Tego dnia obchodzimy Dzień Świętości Życia. To także Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Duchowa adopcja jest modlitwą w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Do modlitwy można dołączyć dowolnie wybrane dodatkowe postanowienia. Takie zobowiązanie będzie można podjąć uroczyście podczas Mszy Świętej w Lini o godz. 8.30.

 

  1. W Zwiastowanie Pańskie odprawimy dodatkowo Msze św. w Kętrzynie i w Niepoczołowicach o godz. 10.00.Tradycyjną Mszę św. w intencji Gromady Zakrzewo odprawimy w Lini o godz. 8.30.  Msza św. w intencji  zmarłych z Gromady Zakrzewo będzie w  niedzielę 2 kwietnia o 8.00. Msza św. w sobotę o 18.00 będzie z niedzieli.

 

  1. W przyszłą niedzielę (26 marca) w Polsce przypada Dzień modlitw za więźniów przez wstawiennictwo Św. Dobrego Łotra.

 

  1. Jest do nabycia/kupienia nowy „Pielgrzym”.

 

  1. W niedzielę, 23 kwietnia, w okolicznych dekanatach odbędzie się coroczna zbiórka na wsparcie działalności hospicyjnej i na budowę hospicjum w Kartuzach.  Już dziś możemy wesprzeć to hospicjum przez zakup świec wielkanocnych.  Cena świecy - jajka wielkanocnego  wynosi 20,- zł .

 

  1. Przy wyjściu z kościoła można zabrać ulotki (z kodem QR umożliwiającym wsparcie portalu) propagujące katolicki portal OPOKA.

 

  1. Przypominamy że do końca tego miesiąca trwają zapisy na pielgrzymkę na Zamojszczyznę. Żeby wyjazd doszedł do skutku musi być 40 osób. Obecnie jest 12.

 

  1. Pogrzeby:

 

·    w poniedziałek o 10.00  odbędzie się pogrzeb + Brunona Mallek l. 81 z Popowa

·    w środę o 13.30 (12.50 Różaniec) odbędzie się pogrzeb + Zenona Głombiowskiego l. 77 z Lini, ul. Osiedlowa. Różaniec będzie w niedzielę po Mszy i nabożeństwie GM o 15.00; poniedziałek  i wtorek  po Mszy o 18.00.