V niedziela Wielkiego Postu – 26.03.2023 r.

1.      Dziś, w V niedzielę Wielkiego Postu rozpoczynamy część tego okresu liturgicznego, która będzie miała charakter pasyjny.  Od dziś zgodnie z tradycją w kościołach zasłaniane są krzyże.

2.      W poniedziałek  Mszy św. będą w Lini  o 18.00 i w Niepoczołowicach o 19.00.

3.      Nowennę do MBN Pomocy odprawimy w środę o 17.50.

4.      W czwartek Msze św. w Lini będą o 16.00 i 17.00.

5.      W tym tygodniu ze względu na spowiedzi w dekanacie nie będzie czwartkowej adoracji.

6.      W sobotę – zapraszamy na Nabożeństwo 5 Pierwszych Sobót Miesiąca. Od 9.00 odwiedzimy chorych z sakramentami na trasie  proboszcza. Pozostałych (z trasy ks. Marka  i  na zgłoszenie) odwiedzimy we wtorek Wielkiego Tygodnia.

7.      W sobotę, 1 kwietnia zachęcamy do korzystania z SAKRAMENTU POKUTY w naszej parafii:

w Lini 14.00 – 14.45       oraz      15.15 – 16.00

w Niepoczołowicach 14.00 – 14.30

w Kętrzynie   15.20 – 15.45

8.      W sobotę po spowiedzi o 16.00 będzie dodatkowo Msza św. w Kętrzynie.

9.      Przyszła niedziela – to Niedziela Męki Pańskiej, czyli Niedziela Palmowa. Będziemy wspominać uroczysty wjazd Chrystusa Pana do Jerozolimy i rozpoczniemy przeżywanie Wielkiego Tygodnia. Błogosławieństwo palm będzie na każdej Mszy Świętej (oprócz sobotniej o godz. 17.00 !!!)  Ze względu na obchody Niedzieli Męki Pańskiej za tydzień modlitwy za zmarłych odmówimy w formie tajemnicy różańcowej tylko przed Mszą o 8.00 – bez czytania imion, a przed sumą parafialną wszystkich zapraszamy na parking przed plebanią, gdzie będzie poświecenie palm i uroczysta procesja do kościoła.

10.  W tym tygodniu do środy można zgłaszać dzieci do chrztu na Niedzielę Zmartwychwstania (9 kwietnia).

11.  Za tydzień będzie zbierana kolekta inwestycyjna.

12.  W następną niedzielę będzie można złożyć ofiary do puszek na wystrój świąteczny kościoła.

13.  W związku z nadchodzącymi świętami prosimy o uporządkowanie grobów swoich bliskich.

14.  Na stronie internetowej diecezji w zakładce aktualności można znaleźć informacje o kursie liturgicznym dla fotografów i operatorów kamer.

15.  Pielgrzymka… ostateczny termin zgłoszeń do najbliższej środy.

16.  W piątek odbył się pogrzeb + Czesława Kwidzińskiego l. 66 z Kętrzyna

·    Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

POLICJANCI  OSTRZEGAJĄ

Oszuści mogą podawać się przez telefon za policjanta, prokuratora, pracownika banku, pracownika socjalnego lub innych instytucji.

Pamiętaj!!

- Policjanci NIGDY NIE PROSZĄ o przekazanie PIENIĘDZY, Gdy otrzymasz taki telefon – rozłącz się!

- Nie przekazuj, nie rób przelewu pieniędzy – gdy ktoś cię o to prosi w rozmowie telefonicznej.

W przypadku jakichkolwiek podejrzeń skontaktuj się z Policją, zadzwoń na numer 112.

Możesz także skontaktować się z  najbliższą rodziną i powiadomić o próbie oszustwa.