Niedziela Palmowa – 2.04.2023 r.

Kolekta inwestycyjna

Zbiórka na kwiaty i wystrój świąteczny

1.     W tym tygodniu będzie następujący układ nabożeństw:

·    W Wielki Poniedziałek: będzie tylko jedna Msza św. w Lini (po spowiedzi św. w Strzepczu)  o godz. 18.15 i o 19.00 w Niepoczołowicach

·    W Wielki Wtorek: ze względu na spowiedź w Kamienicy - Msze św. będą: rano o godz. 8.00 i popołudniu o godz. 16.00.       We wtorek od 9.00 odwiedzimy chorych

·    W Wielką Środę: ze względu na przygotowania do Triduum – Msze św. będą o godz.: 15.45 (w przerwie Różaniec) i o 17.00 oraz w Kętrzynie o 17.00.

2.     WIELKI CZWARTEK MSZA WIECZERZY PAŃSKIEJ ta celebracja upamiętnia ustanowienie sakramentu Eucharystii i kapłaństwa.

·    18.00 – uroczysta liturgia MSZY ŚW. WIECZERZY PAŃSKIEJ

·    22.00 – Gorzkie Żale

·    Adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy do godz. 23.00

·    Skarbonki Caritas (podpisane) w tym roku prosimy przynieść w Wielki Czwartek i zostawić przed ołtarzem Matki Bożej

3.     WIELKI PIĄTEK – MĘKI I ŚMIERCI PAŃSKIEJTo jedyny dzień w roku, kiedy Kościół nie sprawuje Eucharystii. Obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych (wierni od 14 roku życia) i post ścisły (wierni między 18 a 60 rokiem życia)

·  8.00 – 15.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy – Nowenna do Bożego Miłosierdzia (dzień I)

·  17.00 – 18.00 – wznowienie Adoracji w Ciemnicy

·  18.00 – LITURGIA WIELKIEGO PIĄTKU

·  W czasie Triduum cześć Krzyżowi Świętemu – będzie oddawana przez przyklęknięcie lub ukłon.

·  22.00 – Gorzkie Żale

·  Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim do godz. 23.00

­      ­

4.     WIELKA  SOBOTA - jest dniem ciszy Kościoła po śmierci Zbawiciela. Tego dnia w ciągu dnia nie sprawuje się Eucharystii. W Wielką Sobotę post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych nie są obowiązkowe, ale wskazane jako przygotowanie do świątecznego posiłku z pobłogosławionych pokarmów.

·   8.00 - 15.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim.

·   Pokarmy na stół wielkanocny poświęcimy       w Lini: o godz. 10.00, 12.00, 13.00 i 14.45;                                                                                                  w Kętrzynie o godz. 10.00                                                                                                                              w Niepoczołowicach o godz. 11.00

·   15.00 – Nowenna do Miłosierdzia Bożego (dzień II) – przerwa w adoracji

·   18.00 – wznowienie Adoracji Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim

5.     WIGILIA PASCHALNA w Wielką Noc Światła, Słowa, Chrztu i Eucharystii

·   21.00 – LITURGIA WIGILII PASCHALNEJ (transmisja)  -  procesja REZUREKCYJNA i błogosławieństwo eucharystyczne -----> przynieśmy ze sobą ŚWIECE!!!

6.     ZMARTWYCHWSTANIE PAŃSKIE - Msze św. będą: w Lini - godz. 8.00,  9.30 i 11.00  – na zakończenie nowenna do Bożego Miłosierdzia z Koronką (dzień III); w Kętrzynie o 8.00  i  w Niepoczołowicach o  9.30. Podczas Mszy św. o godz. 11.00 udzielimy sakramentu chrztu św. Nauka dla rodziców i chrzestnych będzie w środę po Mszy św. o 17.00.

7.     Jest do odebrania/nabycia nowy „Pielgrzym’.

8.     Pielgrzymka na Zamojszczyznę ze względu na brak większego zainteresowania została odwołana. /…/