Ogłoszenia

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

ZMARTWYCHWSTANIE  PAŃSKIE 9.04.2023 r.

 

Życzenia Biskupa Pelplińskiego na Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego 2023 r.

 

Bóg w swojej wielkiej miłości nie zostawił nas samych, ale w Jezusie Chrystusie ofiarował nam nowe życie. Niech wielkanocna radość płynąca ze zmartwychwstania Pana będzie udziałem nas wszystkich. Niech Zwycięzca śmierci, piekła i szatana umacnia wiarę, nadzieję i miłość w naszych rodzinach i społecznościach, wspomaga na drogach codzienności oraz oświeca blaskiem swojej prawdy.

 

Podziękowania: Ks. Markowi, panu Organiście, Ministrantom, Lektorom, Druhom Strażakom, Chórowi wszystkim Parafianom za poczynione przygotowania do tych świąt w naszej świątyni (ciemnica – grób);
w kościołach filialnych; na cmentarzu, za wspólne przeżywanie Wielkiego Tygodnia, za wszelkie posługi, zaangażowanie, poświęcenie, za dane świadectwo wiary oraz zrozumienie i oddanie Kościołowi składamy serdeczne - Bóg zapłać! Niech Bóg za wszelkie dobro darzy Was obfitością łaski i serca napełnia swoim pokojem.

 

1.     Dziś uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego w ciągu dnia Msze św. będą: w Lini o godz. 8.00, 9.30
i 11.00; w Kętrzynie o 8.00 i w Niepoczołowicach  9.30.

 

2.     Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego w liturgii została rozszerzona o oktawę. W Poniedziałek Wielkanocny (10 kwietnia) Msze św. będą: w Lini o godz. 8.00, 11.00 i 15.00! oraz w kościołach filialnych o godz. 9.30. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na szkolnictwo katolickie diecezji i na  KUL.

 

3.     Od Wielkiego Piątku trwamy w Nowennie przed świętem Miłosierdzia Bożego. Nowennę (dzisiaj)
w Niedzielę Zmartwychwstania odprawimy po Mszy św. o godz. 11.00, w Poniedziałek Wielkanocny po Mszy św. o godz. 15.00, a od wtorku do soboty - przed Mszą św. o godz. 18.00 (o godz. 17.45).

 

4.     W najbliższy piątek – z racji przypadającej Oktawy Zmartwychwstania Pańskiego - NIE MA wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

 

5.     Za tydzień w sobotę o 9.00 odbędzie się spotkanie przed bierzmowaniem dla grupy starszej.

 

6.     Za tydzień – w Niedzielę Bożego Miłosierdzia – przypada DOROCZNY ODPUST na KOŚCIELE
w KĘTRZYNIE
. Msze św. w Kętrzynie będą rano o godz. 9.45 i o godz. 11.30.  Msze św. w Lini będą
o godz. 8.00 (z procesją wielkanocną), 11.30 !!! (chrzest) i 15.00. W Niepoczołowicach o godz. 9.45.

 

7.  Dzieci do I Komunii św. – tegoroczni Kandydaci do pełnego udziału w Eucharystii do pierwszej spowiedzi przystąpią dwa tygodnie przed ich uroczystością tj. w sobotę 13 maja.  Druga spowiedź będzie bezpośrednio przed Uroczystą Komunią św.

 

8.     SAKRAMENT CHRZTU ŚW. w następnym miesiącu planujemy na niedzielę,14 maja podczas Mszy św. o godz. 11.00.

 

9.     Za tydzień  będą zbierane ofiary do puszek na cele dobroczynne.

 

10.           W środę odbył się pogrzeb + Elżbiety Labuda, lat 59, zam. Tłuczewo (kolęda Kobylasz). Zdrowaś Maryjo… wieczny odpoczynek…