Ogłoszenia

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

II  NIEDZIELA  WIELKANOCNA

czyli MIŁOSIERDZIA  BOŻEGO  -  16.04.2023 r.

 

 

16 – 22.04.2023: Tydzień Miłosierdzia

 

1.       Dziś w duchu radości wielkanocnej przeżywamy  Niedzielę Miłosierdzia Bożego.

     Dziś przypada także patronalne święto Caritas oraz rozpoczyna się w Kościele Tydzień Miłosierdzia. Ofiary składane dzisiaj do puszek  przeznaczone są na cele charytatywne.

 

2.      W dniu dzisiejszym, razem z Parafianami z Kętrzyna przeżywamy ODPUST MIŁOSIERDZIA BOŻEGO.  Msze św. w Kętrzynie z możliwością zyskania odpustu będą  o godz. 9.45 i o godz. 11.30. Koronkę do Miłosierdzia Bożego odprawimy w łączności z sumą odpustową. Msze św. w Lini będą o godz. 8.00
 (z procesją wielkanocną), 11.30 i 15.00; w Niepoczołowicach o godz. 9.45.

 

3.       W sobotę o 9.00 odbędzie się kolejne  spotkanie dla młodzieży starszej przygotowującej się do przyjęcia  sakramentu bierzmowania.

 

4.       Za tydzień, w niedzielę na godz. 11.00 zapraszamy do kościoła w Lini dzieci kl. 3 SP na spotkanie   wprowadzające do  Uroczystości I Komunii św. Dzieci przynoszą na to spotkanie świece komunijne. W czasie Mszy św.  nastąpi  odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Obecność obowiązkowa.

 

5.       Sakramentu chrztu św. udzielimy w niedzielę, 14 maja podczas Mszy św. o 11.00.

 

6.       jest do odebrania/nabycia nowy „Pielgrzym”.

 

7.       W przyszłą niedzielę – 23 kwietnia, prowadzona będzie zbiórka na wyposażenie Kartuskiego Hospicjum  DOMU NADZIEI – Pola Nadziei 2023. Wolontariusze będą zbierać pieniądze, które wspomogą ten wyjątkowy cel. Za złożone ofiary już teraz składam serdeczne BÓG ZAPŁAĆ. Zapraszamy także do udziału w Festynie, który odbędzie się tego samego dnia, przy boisku ZSO nr 2 w Kartuzach w godzinach
od 13.00 do 16.00. W programie występy, gry i zabawy, zamki dmuchane, spotkanie
 z alpakami, bieg dla hospicjum, rajd rowerowy oraz zlot motorów. Serdecznie zapraszamy.

 

8.        W sobotę odbył się pogrzeb śp. Waldemara Kobieli (lat 41) zam. Linia
ul. Okrężna 6.   Zdrowaś MaryjoWieczny odpoczynek