Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III niedziela Wielkanocna – 23.04.2023 r.

 

VII NARODOWE CZYTANIE PISMA ŚWIĘTEGO

– hasło: „Czy chcecie gardzić Kościołem Boga”

 

·   Dziś w Polsce obchodzona jest NIEDZIELA BIBLIJNA, która rozpoczyna Tydzień Biblijny (23 – 29 kwietnia). Niedziela i Tydzień Biblijny to inicjatywa kierowana do każdego wierzącego. Pismo Święte, zwłaszcza księgi Nowego Testamentu, przybliżają nam Chrystusa jako naszego Pana i Mistrza. W tym roku każdy w domu (indywidualnie lub rodzinnie) niech przeczyta jeden wybrany fragment  z Ewangelii wg św. Jana.

 

1.  W poniedziałek będziemy celebrowali przeniesioną  z 23.IV  uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Parafia Miechucino zaprasza na 18.00 na doroczny odpust. Msze w Lini będą rano o 8.00 i wieczorem o 18.00.

 

2.  We wtorek (25 kwietnia) przypada święto Świętego Marka Ewangelisty. Jest to także dzień MODLITWY O URODZAJE.  W łączności ze Mszą św. o godz. 18.00 odprawimy nabożeństwo o urodzaje.

 

3.  W czwartek po Mszy o 18.00 odbędzie się   spotkanie-przygotowanie  dotyczące  Uroczystości I Komunii.

 

4.  W piątek o 12.00 będzie dodatkowo Msza św. w Niepoczołowicach w intencji społeczności szkolnej, osób zaangażowanych w rozbudowę szkoły i rodziny Patrona Szkoły ks. Bazylego w 15-tą rocznicę nadania imienia. Po Mszy św. będzie uroczystość wmurowania aktu erekcyjnego.

 

5.  W sobotę (29 kwietnia) obchodzimy święto Świętej Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy. To również Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, obchodzony w rocznicę wyzwolenia obozu w Dachau (1945).

 

6.  Sakramentu chrztu św. udzielimy w niedzielę (14 maja) podczas Mszy św. o godz. 11.00.

 

7.  W gablocie można zapoznać się z nowymi zapowiedziami przedślubnymi.

 

 

8.  Zmarł + Andrzej Krawczyk l. 50, Linia, ul. Długa 4, ostatnio zamieszały w DPS w Szczytnie. Termin pogrzebu nie jest jeszcze ustalony. Zdrowaś Maryjo… wieczny odpoczynek…