Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV niedziela Wielkanocna – 30.04.2023 r.

 

„NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA”

 

30 IV  – 6  V: Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele

 

 

1.      Dziś czwarta niedziela Wielkanocy, którą nazywamy popularnie Niedzielą Dobrego Pasterza. Dziś przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Prosimy Jezusa Chrystusa, Dobrego Pasterza, aby nie zabrakło głosicieli Ewangelii i szafarzy sakramentów świętych. Naszą modlitwą obejmujemy wszystkich, którzy odpowiedzieli na głos Bożego wezwania i przygotowują się do kapłaństwa w naszym pelplińskim seminarium.

 

2.      W poniedziałek przypada Święto Pracy. Przez św. Józefa Rzemieślnika - naszą modlitwą wspieramy wszystkich pracowników i pracodawców, aby podejmowali uczciwie swoje obowiązki. Modlimy się również za wszystkich bezrobotnych i poszukujących pracy, aby znaleźli godne zajęcie i mogli zapewnić byt swoim bliskim

 

3.      W poniedziałek rozpoczniemy MAJ, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. NABOŻEŃSTWA MAJOWE w  naszym kościele odprawiamy: w tygodniu - po wieczornej Mszy św., w sobotę – po Mszy św. o godz. 8.30, a w niedziele i święta w łączności ze Mszą św. o godz. 11.00.

      Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach majowych w kościele, zachęcamy do modlitwy przy przydrożnych kapliczkach oraz domach rodzinnych.

 

4.      W poniedziałek i we wtorek będą dodatkowo Msze św. w Lini o 8.00.

 

5.      We wtorek przypada Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. W modlitwie pamiętajmy o naszych rodakach mieszkających poza granicami ojczyzny. Nie zapomnijmy także wywiesić flagi narodowej.

 

6.      W środę, 3 maja przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszego narodu. To także kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Przez wstawiennictwo Królowej Polski wypraszać chcemy Bożą opiekę dla całego naszego narodu, szczególnie dar jedności i wzajemnego szacunku.

      Msze Święte tego dnia będą według porządku niedzielnego. Podczas liturgii ponowimy Akt oddania Polski pod opiekę Matki Bożej.

      GDK wraz z drużyną harcerzy zapraszają 3 maja w godzinach  od 13.00 do 17.00, na wspólne świętowanie na stadionie gminnym.

 

7.      W tym tygodniu przypadają miesięczne dni eucharystyczne. W I czwartek  Msze św. będą o 17.00, 17.45  z nabożeństwem majowym i w intencji Strażaków i ich Rodzin o 19.00. Po Mszy św. o 17.45 będzie spotkanie dla rodziców młodzieży przed bierzmowaniem. Po Mszy św. w intencji Strażaków zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 20.15 – na zakończenie będziemy  się modlić o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

 

8.      W I Piątek  Msze św.  będą: w Kętrzynie i w Niepoczołowicach o godz. 16.30 i  w Lini o godz. 18.00. 

 

9.      W I Sobotę w łączności ze Mszą św. o godz.  8.30 odprawimy nabożeństwo 5 Pierwszych Sobót Miesiąca.  W sobotę od godz. 10.00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. W sobotę przypada w liturgii święto Świętych  Filipa i Jakuba Młodszego, Apostołów.

 

10. Dyrektor Kartuskiego Centrum CARITAS przesyła podziękowania za włączenie się w tegoroczną akcję „Pola nadziei”. W naszej parafii na kartuskie hospicjum zebraliśmy 3532,5 zł.
 (L-2572,5;  K-401,5;  N-558,5).  Bóg zapłać!

 

11. Za tydzień będzie zbierana kolekta inwestycyjna.

 

12. Jest do odebrania/nabycia nowy „Pielgrzym’.

 

13. W tym tygodniu w poniedziałek, wtorek lub czwartek można zgłaszać dzieci do chrztu św. na niedzielę 14 maja.

 

 

14. W czwartek odbył się pogrzeb + Andrzeja Krawczyk l. 50 z Lini. Zdrowaś Maryjo… wieczny…