Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V niedziela Wielkanocna – 7.05.2023 r.

 

Kolekta   inwestycyjna

 

1.      W poniedziałek  przypada UROCZYSTOŚĆ Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Będziemy wzywać jego orędownictwa i wypraszać Bożą pomoc dla naszej Ojczyzny. Msze św. będą w Lini o 8.00 i 18.00; dodatkowo w Niepoczołowicach o 19.00.

 

2.      We wtorek będzie dodatkowo Msza św. w Lini o godz. 8.00.

 

3.      W czwartek o godz. 18.00 Ks. Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii. Z tej racji poza tą Mszą św. w czwartek będzie tylko Msza św. o 16.00 - z Nabożeństwem Majowym. Spowiedź z udziałem zaproszonych spowiedników  dla kandydatów do bierzmowania i ich rodzin będzie w środę o 19.00.

 

4.      W piątek 12.05 po Mszy św. o 18.00 odbędzie się I próba dzieci przed I Komunii św.

 

5.      W sobotę – tegoroczni Kandydaci do pełnego udziału w Eucharystii  przystąpią do I spowiedzi św.  Z tej racji w najbliższą sobotę zapraszamy dzieci wraz z rodzicami do kościoła parafialnego na godz. 9.00. Dzieci przynoszą ze sobą świece (odnowienie przyrzeczeń).  Ze względu na tę spowiedź  Msza św. w sobotę rano będzie wyjątkowo o godz. 8.00.

 

6.      W sobotę (13. 05) zapraszamy na godz. 19.30 – na Nabożeństwo Fatimskie (przynieśmy ze sobą świece). Modlić się będziemy w intencji naszej Gminy, Ojczyzny i o pokój.

 

7.      W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o 11.00 udzielimy sakramentu chrztu św.  Następny termin chrztu św. ze względu na misje planujemy  na niedzielę 18 czerwca o godz. 11.00.

 

8.      W sobotę 20 maja wyruszy z naszej parafii 86 Piesza Pielgrzymka na odpust Wniebowstąpienia Pańskiego do Wejherowa. W przyszłą niedzielę będą zbierane ofiary do puszek dla orkiestry i  na zorganizowanie pielgrzymki.

 

9.      Inne ogłoszenia:

·   Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodych mężczyzn, którzy rozpoznają w sobie powołanie do kapłaństwa, do rozpoczęcia formacji i studiów w pelplińskim seminarium, które jest częścią Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Kandydaci, w tym również tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie się do 12 lipca 2023 r. na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 508 830 077) oraz o złożenie w Rektoracie Seminarium odpowiednich dokumentów.
               Szczegółowe informacje na temat warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej seminariumpelplin.pl oraz w gablocie ogłoszeń w naszym kościele. Można się z nimi zapoznać także w biurze parafialnym.

 

·   Franciszkanie z Wejherowa zapraszają na odpusty Wniebowstąpienia i Trójcy Świętej. Więcej informacji na plakatach i w Internecie.          

 

Pogrzeby:

·    Zmarła śp. Teresa Kos (lat 67) zam. Linia 146. POGRZEB odbędzie się w poniedziałek o godz. 9.30. Różaniec jest odmawiany w kościele w Lini po Mszach św. (S - 18.00; N – 15.00), a w dniu pogrzebu  o godz. 9.00.

·    Zmarł śp. Stanisław Puszyński  l. 78 zam. Linia, Ogrodowa 25 (ostatnio w Domu Opieki „Słoneczko”) Jego pogrzeb odbędzie się  w Wejherowie. Różaniec jest odmawiany w Lini, w domu żałoby o 19.00.

Naszych zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…