Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VII niedziela Wielkanocna – 21.05.2023 r.

Wniebowstąpienie Pańskie uroczystość

 

1.      W tym tygodniu we wtorek i środę, po wieczornej Mszy św.   zapraszamy na spotkania w kościele dzieci przygotowujące się do I Komunii św.

 

2.      We środę przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Na prośbę papieża Benedykta XVI jest to Dzień modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach.

 

3.      W piątek przypada Dzień Matki. Pamiętajmy tego dnia o naszych mamach. Podczas Mszy św. będziemy modlić się za wszystkie mamy, żyjącym wypraszać Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej, a dla zmarłych łaskę życia wiecznego.

 

4.      W piątek ze względu na przygotowanie kościoła na uroczystość komunijną Msze św. będą o 16.00 i 17.00.

 

5.      Spowiedź dla  dzieci , a następnie dla rodzin dzieci I-komunijnych będzie w sobotę o godz. 9.00. Z racji spowiedzi ranna Msza św. w sobotę  będzie wyjątkowo o godz. 8.00.

 

6.      W przyszłą niedzielę, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. Zielone Świątki. Niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby wypełnić przykazanie kościelne nakazujące spowiedź i Komunię św. wielkanocną (obowiązek do Niedzieli Trójcy Świętej – 4 czerwca). Przyszłą niedzielę będziemy obchodzić w Polsce jako Dzień Dziękczynienia (zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej), a w Kościele także jako Misyjny Dzień Chorych.

      Do tej uroczystości przygotowujemy się poprzez nowennę do Ducha Świętego (w łączności z nabożeństwem majowym ).

 

7.      W przyszłą niedzielę  42 dzieci z naszej parafii przystąpi do I Komunii św. Z tej racji Msze św. będą:  w Lini - o godz. 6.30, 8.15, 10.00 (Suma Parafialna z przyjęciem dzieci do I Komunii) i 15.00 z nabożeństwem Majowym; w Niepoczołowicach - o godz. 6.30  i w Kętrzynie - o godz. 8.15.

 

8.      W gablocie parafialnej można zapoznać się z nowymi zapowiedziami przedślubnymi, 
oraz ogłoszeniami Kurii Diecezjalnej o: 

·   spotkaniu  przedstawicieli wspólnot, ruchów i stowarzyszeń  działających w diecezji;

·   Pielgrzymce Żywego Różańca;

·   XVII Pielgrzymce Apostolatu „Margaretka”;

·   naborze do diecezjalnego studium organistowskiego;

·   kursie wychowawcy wypoczynku.

 

APEL   BISKUPA   PELPLIŃSKIEGO DO   WZIĘCIA   UDZIAŁU   W  „PRZYSTANI”

 

Drodzy Młodzi Przyjaciele,

Każdego roku w Pelplinie organizowane są duszpasterskie spotkania młodzieży, pod nazwą „Przystań”. Jest to dobra okazja, aby poprzez warsztaty, wspólną modlitwę, liturgię Mszy świętej, uwielbienie Pana Jezusa i koncert ewangelizacyjny głosić Ewangelię. Zapraszam zatem Was wszystkich do wzięcia udziału w tym wydarzeniu,/… /niech Was nie zabraknie na „Przystani”. Do zobaczenia zatem w Pelplinie w sobotę, 17 czerwca tego roku.

 

Wasz Biskup Ryszard