Ogłoszenia

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

Zesłanie Ducha Świętego – 28.05.2023 r.

 

1.     Przed tygodniem  nasza parafia pielgrzymowała na odpust Wniebowstąpienia do Wejherowa. Serdecznie dziękujemy wszystkim pielgrzymom za złożone świadectwo wiary, za dar modlitwy i za ofiarowany trud. Szczególne podziękowania kierujemy pod adresem Tych, którzy zaangażowali się w zorganizowanie pielgrzymki oraz sprawny i bezpieczny przemarsz (Władzom Gminy /autokar/ – kierowcom i właścicielom pojazdów – strażakom/porządkowym – niosącym krzyż – nagłośnienie – prowadzącym modlitwy i śpiew). Bóg zapłać!

 

2.      Przeżywamy dziś wraz z całym Kościołem uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Za uroczyste odśpiewanie hymnu O stworzycielu, Duchu, przyjdź oraz po wypełnieniu pozostałych warunków możemy zyskać odpust zupełny.

 

3.      W dniu dzisiejszym 42 dzieci przystąpi (ło) do I Komunii św. W ramach Białego Tygodnia dzieci swoje Msze św. będą miały: w poniedziałek o 16.00; od wtorku do piątku o 18.00, a w sobotę pojadą do Pelplina.

 

4.     W poniedziałek, 29 maja (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.

            Msze św. będą: w Lini - o godz. 8.00, 16.00 i 18.00; w Kętrzynie i w Niepoczołowicach - o godz. 19.30.

     

5.     W I czwartek, 1 czerwca, przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Naszą modlitewną pamięcią pragniemy objąć wszystkich kapłanów i wypraszać im Bożą pomoc oraz łaskę wierności na drodze powołania, jak również wszystkich przygotowujących się do kapłańskiej posługi. W czwartek po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu będzie do 19.30

 

6.     Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa odprawiamy codziennie po Mszy św. wieczornej, w  sobotę po Mszy św. o 8.30 (najbliższą sobotę po Mszy św. o godz. 18.00), a w niedzielę i święta w łączności z Sumą Parafialną o godz. 11.00 (w czasie misji o 11.30).

 

7.     W I piątek Msze św. będą w Lini o 8.00 i 18.00, a w kościołach filialnych o 16.30.

 

8.     W I sobotę zapraszamy na Nabożeństwo 5 Pierwszych Sobót Miesiąca. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w kolejnym tygodniu, w ramach Misji św.

 

9.     W przyszłą niedzielę, 4 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy ona czas wielkanocnej Komunii Świętej. W naszej parafii Mszą św.  niedzielną w sobotę o 18.00 rozpoczniemy Misje św., które poprowadzą: o. Ryszard Bożek CSsR z Tuchowa (diecezja tarnowska) o. Kazimierz Głaz CSsR z Gdyni. Z tej racji za tydzień Msze św. w kościołach filialnych rozpoczną się o 9.45, a suma parafialna o 11.30. Bez zmian pozostaje Msza św. o 15.00.

 

10.           Sakramentu chrztu św. udzielimy w niedzielę 18 czerwca podczas Mszy św. o 11.00. Dzieci do sakramentu prosimy zgłaszać w tym tygodniu do czwartku włącznie.

 

11.           Jest do odebrania/nabycia nowy „Pielgrzym”.

 

12.           W gablocie ogłoszeń są wywieszone nowe zapowiedzi.

 

13.           Za tydzień będzie zbierana kolekta inwestycyjna.