Ogłoszenia

 OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY NAJŚWIĘTSZEJ - 4.06.2023 r.

 

W Polsce Dzień Dziękczynienia

 – zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej

 

Kolekta inwestycyjna

 

 

1.       W sobotę Mszą św.  niedzielną rozpoczęliśmy nasze Misje św. z okazji Jubileuszu  100-lecia naszej parafii. Słowo Boże będą nam głosić: O Ryszard Bożek CSsR z Tuchowa i O. Kazimierz Głaz CSsR z Gdyni, których serdecznie witamy.
     Plan Misji św. ….

 

            W przyszłą niedzielę będzie zbierana kolekta dla OO. Misjonarzy, jako nasz dar wdzięczności za trud głoszenia Słowa Bożego.

 

2.       Dzieci szkół podstawowych – od poniedziałku do środy - biorą udział w misjach zgodnie z planem przekazanym do szkół.

 

3.       W niedzielę przed tygodniem przeżywaliśmy Uroczystość I Komunii św. (42 dzieci). Rodziny Dzieci ofiarowały dla parafii kielich mszalny. Nadto dzieci I Komunijne podczas Białego Tygodnia w ramach Papieskiego Dzieła Misyjnego  ofiarowały na misje. Bóg zapłać!

 

4.       W najbliższy czwartek w liturgii będziemy celebrowali uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało.

Msze św.  będą jak w dzisiejszą niedzielę (filie 9.45).  PROCESJA EUCHARYSTYCZNA będzie po Mszy św. o godz. 11.30. Adorując Najświętszy Sakrament przejdziemy  tradycyjnie ulicami: Długą – Klubową – Szkolną – Łąkową – Długą. Za pobożne uczestnictwo w procesji można uzyskać odpust zupełny.

Jak przed laty prosimy właścicieli tych samych posesji o przygotowanie ołtarzy, a wszystkich mieszkańców trasy o udekorowanie domów i posesji zielenią i emblematami religijnymi. Dziewczynki, które w tym roku przystąpiły do I Komunii św. i młodsze zapraszamy do sypania kwiatów przed Najświętszym Sakramentem. Pierwsza próba odbędzie się w poniedziałek o godz. 17.45. Chętne dziewczęta do  prowadzenia dzieci – niech zgłoszą się po Mszy św. do zakrystii. Prosimy również chłopców, by wzięli udział w procesji w swoich strojach. Strażaków prosimy o zabezpieczenie trasy przejścia.

Od marca w pracowni restauratorskiej znajdują się nasze feretrony, które miały być na Boże Ciało odnowione.  Niestety zakres prac był tak duży, że obrazu dziewcząt nie udało się zrobić na czas. Dziewczęta prosimy by w procesji Bożego Ciała poniosły figurę fatimską, a obraz ojców-mężczyzn ma wrócić do kościoła jeszcze dzisiaj.

 

5.       W oktawie Bożego Ciała procesje w dni powszednie będą o 18.30, a w niedzielę o 11.30.

 

6.       Kuria Diecezjalna uprzejmie informuje, że biskup pelpliński Ryszard Kasyna udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek, 9 czerwca 2023 r.

 

7.       Nowe zapowiedzi przedślubne są wywieszone w gablocie parafialnej.

 

8.       W sobotę (17 czerwca)  – po raz XI w Pelplinie odbędzie się spotkanie młodych „Przystań – warsztaty dla duszy”. Zaproszenie na „Przystań” i szczegółowy program można znaleźć na plakatach i w internecie.

9. Zmarł + Zbigniew Szczczypior l. 69 zam Linia, ul. Klubowa. Rózaniec bedzie odmawiany w niedzielę po Mszy św. o 15.00, w poniedziałek o 17.45. Pogrzeb bedzie we wtorek o 13.00. Zdrowaś Maryjo... wieczny odpoczynek....