Ogłoszenia

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

X niedziela zwykła11.06.2023 r.

 

1.      W dniu dzisiejszym kończymy Misje św. jako przygotowanie  do Jubileuszu 100 lat istnienia naszej parafii. Serdecznie dziękujemy OO. Redemptorystom: Ryszardowi i Kazimierzowi za kierownictwo duchowe, którego się podjęli w naszej wspólnocie . Dziękujemy za wygłoszone słowo Boże, sprawowane sakramenty, praktyki i ducha pobożności, którego starali się nam przekazać. Niech Bóg wynagrodzi Im ich zaangażowanie swoim błogosławieństwem, a zwłaszcza zdrowiem, siłami i radością w posłudze duszpasterskiej.

 

2.      Przeżywamy oktawę uroczystości Bożego Ciała. Serdeczne podziękowania składamy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie tego święta i za złożone świadectwo wiary oraz wspólne modlitwy. Szczególne słowa wdzięczności kierujemy do budowniczych ołtarzy procesyjnych, strażaków, służby liturgicznej, chóru, orkiestry, niosących: krzyż, obrazy (…), baldachim, poczty sztandarowe, do dziewczynek sypiących kwiaty i do całej obsługi, a także do wszystkich za przygotowanie dekoracji. Bóg zapłać!

      W ramach oktawy Uroczystości Bożego Ciała będzie procesja eucharystyczna do czwartku włącznie po Mszy św. wieczornej (wtorek, tylko nabożeńśtwo eucharystycznej). W czwartek na zakończenie poświęcimy wianki.

 

3.      We wtorek o godz. 20.00 zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie – w intencji o pokój, zgodę i miłość w rodzinach. W tym dniu  poza tą będą jeszcze Msze św. o 8.30 i  18.00.

 

4.      W piątek (16 czerwca) przypada nasz doroczny odpust parafialny Najświętszego Serca Pana Jezusa. Sumę odpustową z procesją o godz. 11.00 !!! odprawi ks. Prałat Stanisław Majkowski   – z sanktuarium w Swarzewie. Pół godziny przed SUMĄ będzie okazja do spowiedzi św. z udziałem kapłanów dekanatu.

      Pozostałe Msze św. w dzień odpustu będą: rano o 7.00 i wieczorem o 18.30; w Kętrzynie o 16.30 i w Niepoczołowicach o 17.15.

      Odpust parafialny jest świętem najwyższej rangi, dlatego pamiętajmy o uszanowaniu świątecznego charakteru tego dnia.

      Uroczystość Serca Jezusa obchodzona jest z inicjatywy św. Jana Pawła II jako Światowy Dzień Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów. W ten piątek – z racji uroczystości – nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

5.      W sobotę (17 czerwca) w liturgii wspominamy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.

 

6.      W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o 11.30 (zmiana!) udzielimy sakramentu chrztu św. Nauka dla rodziców i chrzestnych będzie w czwartek po procesji. Następny termin chrztu św. zapowiadamy na niedzielę  lipca. Dzieci na ten termin prosimy zgłaszać w tym tygodniu do czwartku włącznie.

 

7.      Zapowiedzi przedślubne są wywieszone w gablocie ogłoszeń

 

8.      Za tydzień Msze św. w niedzielę będą jeszcze jak w rekolekcje czyli 8.00; 11.30 i 15.00, a na filiach o 9.45.

 

9.      Za tydzień będzie zbierana przełożona z dzisiejszej niedzieli  (11 VI)  kolekta na remont WSD.

 

10. Jest do odebrania/nabycia nowy „Pielgrzym”.

 

11. „Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodych mężczyzn, rozpoznających w sobie powołanie do kapłaństwa, do rozpoczęcia formacji i studiów w pelplińskim seminarium, które jest częścią Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Kandydaci, w tym również tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie się do 12 lipca 2023 r. na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 508 830 077) oraz o złożenie w Rektoracie Seminarium odpowiednich dokumentów. Szczegółowe informacje na temat warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej seminariumpelplin.pl oraz na plakacie dostępnym w mediach społecznościowych i w gablocie parafialnej”.

 

 

12. Przypomnienie, warsztaty dla duszy „Przystań”: Pelplin sobota, 17.06.2023 r.