Ogłoszenia

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XI niedziela zwykła18.06.2023 r.

 

 

1.      W miniony piątek przeżywaliśmy nasz parafialny odpust NSPJ, a wcześniej przez 8 dni braliśmy udział w Misji św. Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się zewnętrznie, a przede wszystkim duchowo w przeżycie tych wydarzeń. Niech Bóg pomnaża w Was swoje łaski i sprawi teraz byśmy wszyscy byli Jego Apostołami w dzieleniu się Ewangelią i Miłością.

 

2.      Dzisiaj (niedziela) w łączności z Mszą św. o 15.00 odprawimy nabożeństwo Godziny Miłosierdzia.

 

3.       We wtorek na 19.00 zapraszamy na spotkanie Rady Parafialne, a także zaproszonych Gości.

 

4.      We wtorek (20 czerwca) przypada Międzynarodowy Dzień Uchodźcy. Będziemy modlić się za wszystkich, którzy z różnych względów musieli opuścić kraj ojczysty, aby byli otaczani szacunkiem i doświadczali niezbędnej pomocy i życzliwości wśród innych narodów.

 

5.      W czwartek (22 czerwca) o godz. 16.00 będzie  Msza św. na zakończenie VIII klasy w Niepoczołowicach.

 

6.      W poniedziałek i w czwartek będą dodatkowo Msze św. w Lini o 8.00.

 

7.      Msze św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego w Kętrzynie i w Lini będą w piątek o 9.00.

 

8.      W sobotę  przypada liturgiczna uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Msze św. w Lini będą o 8.30 i 10.00.

 

9.      W sobotę przypada również Dzień Ojca. Będziemy modlić się za naszych ojców: żyjącym wypraszać obfitość Bożego błogosławieństwa, a zmarłym – wieczną nagrodę.

 

10. Msze św. za tydzień w niedzielę będą jeszcze raz: w Lini o 8.00 11.30 i 15.00; w kościołach filialnych o 9.45.

 

11. Sakramentu chrztu św.  udzielimy (zmiana!) w niedzielę 16 lipca podczas sumy parafialnej.

 

12. Zapowiedzi przedślubne są wywieszone w gablocie ogłoszeń.

 

13. Zrodziła się inicjatywa modlitwy za kapłanów na czas wakacji. Kartki z modlitwą (dla chętnych) są wyłożone  przy wyjściu z kościoła.

 

14. W odpowiedzi na pytania podajemy, że w naszej parafii działa Arcybractwo Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa. Aby należeć do Arcybractwa należy zostać przyjętym (przez dyrektora), wpisanym (przez zelatora) i praktykować wybraną Godzinę Obecności przy Panu Jezusie. Warunkiem jest stan łaski uświęcającej –brak przywiązania do grzechu ciężkiego. W praktyce „wystarczy wybrać jedną godzinę w ciągu dnia i bez zmian w codziennych zajęciach przeżywać ją głębiej, wychwalając Pana i wynagradzając Mu za cierpienia, jakich doznaje od współczesnego świata. W ten sposób z godziny na godzinę coraz wyżej wspinać się będziesz po wąskiej i stromej ścieżce do świętości.” Zapomnienie Godziny nie obciąża sumienia grzechem. Więcej szczegółów jest na stronie www.strazhonorowa.pl