Ogłoszenia

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XIV niedziela zwykła – 09.07.2023 r.

 

Zbiórka na zorganizowanie pielgrzymki do Sianowa

 

1.     Czas wakacji, urlopów, odpoczynku jest okazją do pogłębiania relacji z Bogiem przez modlitwę, lekturę Pisma Świętego, celebrowanie niedzieli i spotkania na Eucharystii, na które wcześniej, z powodu zabiegania, musieliśmy znaleźć czas. Teraz możemy go zaplanować, by spotkać Jezusa, który jest naszym bratem podobnym do nas we wszystkim prócz grzechu. Zadbajmy, zwłaszcza w tym czasie, by spotkanie z Jezusem było zawsze spotkaniem godnym Jego miłości.

 

2.     We wtorek przypada liturgiczne święto Św. Benedykta, opata z Monte Cassino – patrona Europy.

 

3.     Od wtorku do czwartku będą dodatkowo Msze św. rano o 8.00 w Lini.

 

4.     W czwartek przypada 13 dzień miesiąca. Nabożeństwo ku czci Matki Bożej Fatimskiej z procesją wokół kościoła w Lini ( i z Różańcem) odprawimy o godz. 20.00. Będziemy modlić się w intencji o siłę i moc Ducha Świętego dla papieża Franciszka i prześladowanych chrześcijan na całym świecie. W czwartek nie będzie Mszy św. o 17.00.

 

5.     W przyszłą niedzielę o godz. 6.25 wyruszy  XXIII Piesza Pielgrzymka do Sianowa na odpust Matki Bożej Szkaplerznej. Zbiórka pielgrzymów przed kościołem będzie o 6.15. Uroczysta suma odpustowa w Sianowie rozpocznie się o 11.30. Idziemy w obie strony. Grupę będzie prowadzić ks. Marek. Prosimy, by jak co roku włączyć się w zorganizowanie i sprawny przemarsz oraz zaangażowanie się w tworzenie ducha modlitwy. Prosimy, aby prywatnymi samochodami na odpust do Sianowa kierować się drogą przez Strzepcz. Właścicieli pojazdów typu bus/furgon do przewożenia bagażu podręcznego i przywiezienia nagłośnienia z Sianowa prosimy o zgłoszenie się do proboszcza.   Zgodnie tradycją prosimy również strażaków o zabezpieczenie kolumny i pokierowanie ruchem samochodowym. Za tydzień w Niepoczołowicach Msza św. niedzielna  będzie w sobotę o 19.15. Pierwsza Msza św. w niedzielę będzie przed wyjściem pielgrzymów   czyli o 5.45, a popołudniowa będzie o godzinę wcześniej, czyli o 14.00.

 

6.     Za tydzień w niedzielę podczas Mszy św. o 11.00 udzielimy sakramentu chrztu św. nauka dla rodziców i chrzestnych będzie w piątek po Mszy św. o 18.00. Następny chrzest będzie jeszcze lipcu w niedzielę 30 podczas Mszy św. o 11.00.

 

7.     Jest do odebrania (nabycia) nowy „Pielgrzym”.

 

8.     W gablocie są wywieszone nowe zapowiedzi przedślubne.

 

9.     Konkursy…

 

10. Stroje kaszubskie…

 

 

11. Zmarła + Regina Stefańska l.86 zam. Linia, Szkolna 25. Pogrzeb będzie w poniedziałek o godz.  9.30 (Różaniec 9.00). Zdrowaś Maryjo… wieczny odpoczynek…