XVI niedziela zwykła – 23.07.2023 r.

Światowy Dzień dziadków i osób starszych

Dzisiaj rozpoczynamy XXIV Tydzień świętego Krzysztofa, męczennika,

patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach

pod hasłem: „z Kościołem na misyjnych drogach”

Akcja MIVA POLSKA:

1 GROSZ  ZA 1  KILOMETR  – na środki transportu dla misjonarzy

15.00 – poświecenie pojazdów

1.   Przed tygodniem pielgrzymowaliśmy do Sianowa na odpust Matki Bożej Szkaplerznej. Bóg zapłać wszystkim za świadectwo wiary, zanoszone modlitwy i ofiarowanie swojego trudu również w intencji naszej parafii. W szczególny sposób dziękujemy /…/ strażakom, orkiestrze, właścicielom pojazdów i ich kierowcom, niosącym obraz, krzyż i tablice oraz nagłośnienie. W modlitwie polecamy też Rodzinę ze Starej Huty, która gości nas w swojej zagrodzie.  Niech Królowa Kaszub uprasza wszystkim potrzebne łaski u swojego Syna.

2.  W poniedziałek, wtorek i środę będą dodatkowo Msze św. w Lini o 8.00.

3.  W poniedziałek, w Polsce  przypada Dzień modlitw za samorządowców  przez wstawiennictwo  ich patronki  św. Kingi.

4.  We wtorek przypada w liturgii święto Św. Jakuba Starszego, Apostoła.

5.  W środę, 26 lipca wspominać będziemy świętych Joachima i Annę, Rodziców NMP.

6.  W sobotę (po rozszerzeniu od 2021 r.) wspominać będziemy Świętych  Martę, Marię i Łazarza.

7.  Za tydzień Msza św. z liturgią  niedzielną w Niepoczołowicach będzie w sobotę o godz. 19.15.

8.  Sakramentu chrztu św. udzielimy za tydzień w niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.00. Nauka dla rodziców i chrzestnych będzie w piątek po Mszy św. o 18.00.

9.  W przyszłą niedzielę  o 12.00 parafia Siemirowice zaprasza na doroczny odpust ku czci św. Ignacego Loyoli.

10.           We wtorek o 19.00 w plebanii odbędzie się  spotkanie Rad Parafialnych i zaproszonych Gości.

11.              Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodych mężczyzn, którzy rozpoznają w sobie powołanie do kapłaństwa, do rozpoczęcia formacji i studiów w pelplińskim seminarium, które jest częścią Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Kandydaci, w tym również tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie się do 14 września 2023 r. na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 508 830 077) oraz o złożenie w Rektoracie Seminarium odpowiednich dokumentów. Szczegółowe informacje na temat warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej seminariumpelplin.pl oraz w gablocie ogłoszeń.