ogłoszenia

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XVII niedziela zwykła – 30.07.2023 r.

 

1.      Dziś w kalendarzu liturgicznym przypada siedemnasta niedziela w ciągu roku. Niech na drogach wakacyjnego odpoczynku nie zabraknie troski o życie duchowe, o modlitwę osobistą, nawiedzenie świątyń i udział we Mszy Świętej.

 

2.      We wtorek rozpoczynamy nowy miesiąc, dla nas szczególny tak pod względem religijnym, jak i historycznym. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy tysiące pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję. Naszym orędownikiem w modlitwie o trzeźwość jest Święty Maksymilian Maria Kolbe.

 

3.      We wtorek (1 sierpnia) przypada 79. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Wszystkich, którzy oddali życie w obronie naszej ojczyzny, będziemy polecać w modlitwie miłosiernemu Bogu.

 

4.      Środa (2 sierpnia) to dzień odpustu Porcjunkuli, związanego ze Świętym Franciszkiem z Asyżu. Odpust można zyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie jakiejkolwiek parafialnej świątyni, odmówienie przynajmniej modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej, Komunia Święta, modlitwa  w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego oraz brak przywiązania do grzechu.

 

5.      W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne – pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

 

6.      W I czwartek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu do 19.30.  Okazja do spowiedzi św. będzie w czwartek od 16.15 i podczas adoracji od 19.00. Prosimy, aby nie odkładać spowiedzi na piątek, bo będzie tylko jeden ksiądz.

 

7.      W I piątek Msze św. będą: w Lini o  18.00;  w Kętrzynie o 9.30 i w Niepoczołowicach  o 19.30. W I piątek (4 sierpnia) w liturgii wspominamy św. Jana Marię Vianneya, patrona proboszczów.

 

8.      W I sobotę uczcimy Niepokalane Serce Maryi. O godz. 8.00 odśpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. O godz. 8.30 będzie Różaniec , a następnie Msza św. i rozmyślanie przed Najświętszym Sakramentem.

      Z powodu trwających wakacji najbliższe odwiedziny chorych z posługą duszpasterską będą we wrześniu. W nagłych przypadkach prosimy o kontakt z biurem parafialnym.

 

9.      W przyszłą niedzielę (6 sierpnia) przypada święto Przemienienia Pańskiego.

 

10.  Za tydzień będzie zbierana kolekta inwestycyjna z przeznaczeniem na zorganizowanie jubileuszu 100-lecia naszej parafii. Taką zbiórkę zrobimy jeszcze za kolejne dwa tygodnie w niedzielę 20 sierpnia.
Komunikaty jubileuszowe/ przypomnienia: → konkursy na 100 lat

 

11.  Jest do odebrania i nabycia najnowszy  „Pielgrzym”.

 

12.  Najbliższy termin  Chrztu św. wyznaczamy na  niedzielę 13 sierpnia podczas Mszy św. o godz. 11.00.

 

13.  W gablocie są wywieszone nowe zapowiedzi przedślubne.

 

 

14.  Pogrzeby:  W sobotę  odbył się pogrzeb + Małgorzaty Janca l. 80, zam. Linia, ul. Długa 25.
Zdrowaś Maryjo… wieczny odpoczynek…