ogłoszenia

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XIX niedziela zwykła – 13.08.2023 r.

 

1.    W poniedziałek, 14 sierpnia z okazji wspomnienia św. Maksymiliana Marii Kolbego po Mszach św. w Lini będzie okazja wspólnego uczczenia relikwii świętego.

2.    W poniedziałek oraz w środę, czwartek i piątek  będą dodatkowo Msza św. w Lini o 8.00.

3.    We wtorek, 15 sierpnia, przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny - Matki Bożej Zielnej. Tego dnia błogosławione są bukiety kwiatów, ziół i warzyw. Obrzęd błogosławienia będzie na zakończenie każdej Mszy Świętej. Msze św. będą jak w niedziele. We wtorek przypada również kolejna rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, tak zwanego Cudu nad Wisłą. Ten dzień obchodzony jest także jako Święto Wojska Polskiego

4.    Z dniem 20 sierpnia 2023 rozpocznie pracę jako wikariusz w naszej parafii ks. Bartosz Kleist. We wtorek, w uroczystość Wniebowzięcia podczas Mszy św. o godz. 11.00 podziękujemy za  posługę w naszej parafii ks. Markowi, który awansuje na proboszcza w Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Lęborku.  Kolekta podczas tej Mszy św. będzie dla Ks. Marka.

5.    Sakramentu chrztu św. w następnym  miesiącu  udzielimy tydzień po naszym jubileuszu czyli  w niedzielę, 17 września podczas Mszy św. o godz. 11.00.

6.    W gablocie ogłoszeń są wywieszone nowe zapowiedzi przedślubne.

7.    Śpiesząc na pomoc mieszkańcom Słowenii, którzy od kilku dni zmagają się ze skutkami powodzi, Kościół w Polsce ustanowił 15 sierpnia br. Dniem Ogólnopolskiej Solidarności ze Słowenią. Dlatego w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny podczas wszystkich Mszy Świętych będziemy  modlić się, a przed kościołami  zbierać ofiary do puszek na rzecz poszkodowanych.

8.    Za tydzień będzie zbierana druga kolekta na zorganizowanie naszego jubileuszu 100 lat istnienia parafii.

9.   Przypominamy, że  można jeszcze zgłaszać prace plastyczne i literackie na konkursy jubileuszowe. Termin wydłużamy do końca nadchodzącego tygodnia.

                  Zachęcamy, aby zarezerwować sobie 9 września na wspólne dziękowanie  za  100 lat istnienia  naszej parafii. Uroczystości rozpoczną się Mszą św. o 11.00, której będzie przewodniczył Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna. Dalsze świętowanie będzie na terenie za kościołem, gdzie przewidujemy nie tylko wspólny posiłek, ale również liczne atrakcje dla młodszych i starszych.