ogłoszenia

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XXI niedziela zwykła – 27.08.2023 r.

 

1.      We wtorek oraz w czwartek i piątek   będą dodatkowo Msze św. w Lini  o 8.00.

 

2.      W tym tygodniu z racji  I piątku w   czwartek będzie okazja do spowiedzi św. od 16.00 - 4 klasy i od 16.30  - młodzież przed bierzmowaniem. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu będzie do 19.15, również z możliwością przystąpienia do sakramentu  pokuty.

 

3.      W piątek przypada  kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej (84). Naszą modlitewną pamięcią będziemy ogarniali wszystkich, którzy zginęli w obronie naszej ojczyzny. O godz. 4.45 zapraszamy na modlitwy i apel poległych przy OBELISKU.

 

4.      W I piątek (1 września) chcemy wynagradzać Najświętszemu Sercu Jezusa za grzechy nasze i innych ludzi. Msze św. będą:  w Lini o 8.00 i 18.00; w Kętrzynie i w Niepoczołowicach o 16.30.

 

5.      W I sobotę (2 września) zapraszamy na kolejne  nabożeństwo 5 Pierwszych Sobót Miesiąca – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP będą o 8.00, a następnie będzie wspólny różaniec, który poprowadzą wierni. Okazja do spowiedzi św. będzie podczas Godzinek i różańca lub we wcześniejszym terminie. Po  Mszy św. przed Najświętszym Sakramentem będzie 15 minutowe  rozmyślanie i błogosławieństwo eucharystyczne.

 

6.      W sobotę od godz. 10.00  odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.

 

7.      W przyszłą niedzielę (3 września) odbędą się Dożynki Gminne w Strzepczu. O godz. 13.15 będzie  Msza św. w kościele parafialnym w Strzepczu, a następnie wspólne biesiadowanie nad jeziorem w Strzepczu….

 

8.      Za tydzień będzie zbierana kolekta inwestycyjna.

 

9.      Sakramentu chrztu św. udzielimy w niedzielę (17 września) podczas Mszy św. o godz. 11.00. 

 

10.  Za dwa tygodnie, 9 września nasza parafia obchodzić będzie 100 lat powstania.  Z tej okazji już dzisiaj zapraszamy wszystkich parafian do uczestniczenia w uroczystości, która rozpocznie się o 11.00 Mszą św. pod przewodnictwem Biskupa  Diecezjalnego Ryszarda Kasyny. Więcej informacji o samej uroczystości będzie można znaleźć na plakatach, które pojawią się w połowie nadchodzącego tygodnia.

 

11.  We wtorek o 19.00 zapraszamy na spotkanie Rad Parafialnych i zaproszonych gości- współorganizatorów jubileuszu.

 

12.  Przy wyjściu z kościoła Członkowie Caritas rozprowadzają krzyże – pamiątki Jubileuszu 100-lecia. Są to krzyże z dębiny, ręcznie robione na zamówienie, niepowtarzalne, wykonane na wzór naszego krzyża misyjnego z napisem „Më trzimómë z Bògem” i rokiem powstania parafii. Krzyże poświęci ks. Biskup Diecezjalny w czasie Mszy św. jubileuszowej.  Krzyże są w trzech kolorach: naturalny dąb, białe i czarne. Ilość ograniczona…

 

13.  Inne:

·    Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej uprzejmie informuje, że z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego, w sobotę dnia 2 września 2023 roku o godz. 10.00 w bazylice katedralnej w Pelplinie odbędzie się konferencja dla katechetów naszej diecezji. 

·    Stowarzyszenie „Bądźmy Razem” organizuje trzydniową wycieczkę do Warszawy i Gietrzwałdu w dniach 15-17 września b.r.  Cena 950,- zł zawiera noclegi, wyżywienie, przejazd autokarem, opłatę za przewodnika i bilety wstępu. Zgłoszenia prosimy kierować do Jadwigi Sommer lub Maryli Okrój.

·    Dyrekcja SP w Lini informuje, że uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się 4 września o godz. 8.00 dla kl. 4 - 8, następnie będzie Msza św. a po niej  spotkanie w szkole oddziałów zerowych oraz kl. 1-3. Dodatkowe informacje będą  na stronie szkoły i fb.

 

·    Dyrektor SP w Niepoczołowicach ogłasza, że rozpoczęcie  roku  dla przedszkola (5-6-latków) będzie o 9.00, a dla kl.  1-8 o 10.00.