ogłoszenia

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XXIII niedziela zwykła – 10.09.2023 r.

 

kolekta na potrzeby WSD w Pelplinie

 

dziś beatyfikacja Rodziny Ulmów

 

10- 16.IX  Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców

– Tydzień Wychowania

 

 

1.     W minionym tygodniu (wtorek/środa) uczestniczyliśmy – już po raz siódmy – w Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu pod nazwą „Jerycho Różańcowe”. Serdeczne podziękowania składamy wszystkim, którzy odpowiedzieli na zaproszenie i włączyli się w modlitwy dając  świadectwo wiary w moc modlitwy. Bóg zapałać!

 

2.     Wczoraj  przeżywaliśmy nasz jubileusz parafialny. Podsumowania tego wydarzenia przygotujemy na przyszłą niedzielę.

 

3.     Wczoraj również na obiedzie gościliśmy pielgrzymów z Lęborka (252 osoby). Serdeczne podziękowania składamy kucharkom, strażakom, pracownikom GDK, Paniom z „Bądźmy Razem” i wszystkim, którzy włączyli się ugoszczenie pielgrzymów: za przygotowanie obiadu i  sprawną obsługę.

 

 

4.     W środę, 13-go zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie, tym razem w intencji - o wzrost wiary dla parafian i odwagę w głoszeniu Królestwa Bożego. W środę nie będzie Mszy św. o 16.45 i osobnego Różańca Grupy Modlitewnej.

 

5.     W czwartek przypada w liturgii święto Podwyższenia Krzyża Świętego, a w  piątek  wspomnienie Matki Bożej Bolesnej.

 

6.     W niedzielę, 17 września podczas Mszy św. o 11.00 udzielimy sakramentu chrztu św. Nauka dla rodziców i chrzestnych będzie w piątek po wieczornej Mszy św. 

 

7.     Za tydzień o 15.00 zapraszamy na nabożeństwo Godziny Miłosierdzia.

 

8.     Powtarzamy ogłoszenie Wydziału Duszpasterskiego Kurii:     Osoby, które planują zawrzeć małżeństwo sakramentalne w roku przyszłym, proszone są, aby do końca września zgłosiły się do biura parafialnego w celu omówienia przygotowania do ślubu. Zachęcamy narzeczonych, żeby uczestniczyli w jesiennych terminach Weekendów
dla narzeczonych
oraz Spotkań dla narzeczonych, również jeżeli ślub jest zaplanowany na lato.

 

9.     Pogrzeby:

·           - zmarła + Elżbieta Naczk l. 96 z Kętrzyna. Różaniec jest odmawiany w kościele w Kętrzynie o 19.00. Pogrzeb prawdopodobnie będzie we wtorek o 13.00.

·            - zmarła + Eryka Płotka l. 83 z Lini, ul Długa  27. Różaniec będzie w naszym kościele dzisiaj po Mszy św. o 15.00, a w poniedziałek po Mszy św. o 18.00. Pogrzeb będzie w Luzinie w parafii MB Różańcowej  we wtorek o 9.00.            Zdrowaś Maryjo… wieczny odpoczynek…