ogłoszenia

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XXIV niedziela zwykła – 17.09.2023 r.

 

84. rocznic napaści Związku Sowieckiego na Polskę

       

1.     Przed tygodniem w sobotę 9.IX przeżywaliśmy 100-lecie działalności duszpasterskiej w Lini.

 

·   Najpierw oddajemy chwałę  Bogu za to, że wszystko przeszło zgodnie z planem i za dar słonecznej pogody. Cieszymy się z licznego udziału Wiernych w Eucharystii i w pikniku. Mamy nadzieję, że to co przeżyliśmy było na miarę tak dostojnej rocznicy i tych pokoleń Parafian i Duszpasterzy, którzy żyli przed nami i pracowali z myślą o nas.

 

·   Serdeczne podziękowania składamy Wszystkim, którzy włączyli się w zorganizowanie i sprawny przebieg tej uroczystości. Wymieniamy /…/: Radnych parafialnych, Samorządowców z Panią Wójt, Dyrekcję i Pracowników GDK w Lini, Członków PZ Caritas, , Myśliwych - sponsorów dzików, Strażaków, służbę liturgiczną ołtarza, Osoby sprzątające kościół (kościoły, cmentarz), koszących trawę, Panie przygotowujące wystrój kościoła, sceny, obejścia kościoła i wystawę w kruchcie kościoła, Panów rozwieszających  flagi i banery, Pracowników DDP, Chór „Pięciolinia” z Dyrygentem, Orkiestrę Gminną z Panią Kapelmistrz, Elektryków – obsługę agregatu,  Panie ze stowarzyszenia „Bądźmy Razem”, Gospodynie z plebani,  Panie obsługujące zaproszonych gości, Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Kętrzyna, Właścicieli dmuchańców, namiotów, Osoby obsługujące przy grillach, wydające posiłki, watę cukrową, popcorn i gofry, Scholkę dziecięca z Prowadzącą, Pracowników szkoły użyczających krzesła, Zespół  „DuoPaulo”, Poczet sztandarowy ze SP im. ks. kan. Bazylego Olęckiego w Niepoczołowicach i aktorów z tej szkoły, Wszystkich, którzy odpowiedzieli na apel i wystroili swoje domy, wszystkich ofiarodawców środków pieniężnych, materialnych.  Wszystkim za chętną pomoc, otarte dłonie i okazane serce. Dziękujemy! Niech Bóg Wam  obficie błogosławi.

·   W procesji z darami dla parafii został ofiarowany indywidualny dar, kielich mszalny.

 

·   W plebani i w zakrystii można jeszcze nabywać krzyże (czarne lub białe).

 

·   Wszystkim za wszystko serdeczne Bóg zapłać!

 

·   Dyrektor „Radio Głos” poinformował, że w niedziele o 18.00 w TVP3 Gdańska w programie Magazyn  Katolicki Droga będzie relacja z Piaseczna i z Lini, a powtórka będzie we wtorek 17.00; środa 19.00 i czwartek 8.00.

 

2.     W poniedziałek, 18 września przypada święto Świętego Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, głównego patrona Polski. Dzieci i młodzież zapraszamy na Mszę św. na 18.00.

 

3.     W czwartek, 21 września, obchodzimy święto Świętego Mateusza, Apostoła i Ewangelisty. Przez jego pośrednictwo módlmy się o to, abyśmy jak on, dotknięci spojrzeniem Chrystusa, umieli pozostawić wszystko i pójść za Nim.

 

4.     W piątek 22.IX po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania (I kl. Ponadpodstawowe ora 8 kl.).

 

5.      W przyszłą niedzielę (24 września) po Mszy św. o 11.00odbędzie się spotkanie dla rodziców wraz z dziećmi, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii św.

 

6.      Jest do odebrania/nabycia nowy „Pielgrzym”.

 

 

7.      Sakramentu chrztu św. w październiku udzielimy w niedziele 8-go  o 11.00.