ogłoszenia

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

XXVI niedziela zwykła – 1.10.2023 r.

 

Kolekta inwestycyjna

 

1.     Rozpoczynamy miesiąc PAŹDZIERNIK, w szczególny sposób poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Różaniec parafialny w Lini odmawiany będzie w dni powszednie do piątku w łączności z ostatnią wieczorną Mszą św., w sobotę ze Mszą św. o godz. 8.30, a w niedziele po Sumie Parafialnej (w I niedzielę miesiąca prowadzą jak zwykle Róże Różańcowe). Grupa Modlitewna w październiku /w środy/ będzie prowadzić różaniec jako modlitwę całej parafii po Mszy św. o godz. 16.45. W tym tygodniu, we wtorek o 16.30 będzie nabożeństwo Różańcowe również dla dzieci (jedna dziesiątka). Za odmówienie pięciu tajemnic (jednej części) różańca w kościele, kaplicy, gronie rodziny, pobożnym stowarzyszeniu, kiedy wielu gromadzi się w godziwym celu (nie tylko w październiku), można uzyskać odpust zupełny.

 

2.     W tym tygodniu przypadają miesięczne dni eucharystyczne. Spowiedzi św. będziemy słuchać w czwartek od 16.00 do 16.30 kandydaci do bierzmowania kl. 8; od 16.30 do 17.00 kl. IV SP;  17.30 – 18.00 kandydaci do bierzmowania – starsi.

 

3.     W I czwartek po wieczornej Mszy św. będzie adoracja  Najświętszego Sakramentu do 19.30 (różaniec prowadzi Grupa Modlitewna). W czwartek ze względu na wspomnienie uczcimy relikwie św. Faustyny.

 

4.     W I piątek miesiąca Msze św. będą w Lini o 8.00 i 18.00, w kościołach filialnych o 16.30.  Przygotowujących się do bierzmowania (I klasy ponadpodstawowe) zapraszamy na spotkanie w piątek po wieczornej Mszy św.

 

5.     W I sobotę miesiąca 7 października przypada wspomnienie NMP Różańcowej. Różaniec parafialny wyjątkowo w tym dniu odmówimy o 8.00.  Wcześniej o 7.50 będzie Koronka do Miłosierdzia Bożego. Msza św. będzie ok. 8.30, a po niej rozmyślanie przed Najświętszym Sakramentem.

 

6.     Chorych z posługą sakramentalna odwiedzimy: ks. proboszcz w piątek od 9.00, a ks. Bartosz w sobotę od 8.30.

 

7.      Mszę św. odpustową w intencji Mieszkańców Niepoczołowic i czcicieli NMP Różańcowej w sobotę o godz. 12.00 odprawi i Słowo Boże wygłosi ks. Jacek Karwasz, proboszcz z Sasina.

 

8.     W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.00 udzielimy sakramentu chrztu św.  Nauka będzie w środę po wieczornej Mszy św.

 

9.     W przyszłą niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 11.00 w Lini poświęcimy RÓŻAŃCE dzieciom klas III przygotowujących się do I Komunii św. Po Mszy św. i różańcu odbędzie się krótkie spotkanie organizacyjne dla rodziców tych dzieci.

 

10. Zachęcamy parafian do czytania i nabywania prasy katolickiej. Jest do odebrania/nabycia nowy numer „Pielgrzyma”. Jest również dwumiesięcznik „Misyjne Drogi” – 6 zł.

 

11. Za tydzień jako parafia włączymy się w wydarzenie „Dwa Światy”, które organizuje Kartuskie Centrum Caritas. Wolontariusze ze szkół z terenu naszej parafii za tydzień przeprowadzą zbiórkę pieniężną  na działalność hospicjum i wsparcie pacjentów hospicyjnych. Jednocześnie organizatorzy zapraszają na koncert DWA ŚWIATY (plakat), który odbędzie się 8 października o 19.00 w parafii św. Wojciecha w Kartuzach.

 

12. Zdjęcia z jubileuszu (czasowo).

 

https://drive.google.com/drive/folders/1mmLLPcZc-GTGJnVand8AXiLZVlYVVJ0k?usp=sharing