ogłoszenia

XXVII niedziela zwykła – 08.10.2023 r.

DWA  ŚWIATY- zbiórka na rzecz hospicjum w kartuzach

11.00 - Poświęcenie różańców

1.     Trwamy w miesiącu różańcowym na modlitwie z Maryją. Dzisiaj podczas Mszy św. o 11.00 poświęcimy różańce uczniom klas III. W tym tygodniu poza wtorkiem zapraszamy dzieci na dziesiątkę różańca o 16.30 również w czwartek.

2.     W piątek Msze św. w Lini będą o 8.00 17.00 i 18.00 z Nabożeństwem fatimskim w intencji kapłanów o moc Ducha Świętego i opiekę Maryi Królowej kapłanów.

3.     W piątek o 10.00 w Niepoczołowicach będzie Msza św. dziękczynna  za pomyślnie ukończenie rozbudowy Szkoły Podstawowej im. ks. kan. B. Olęckiego w Niepoczołowicach z prośbą o błogosławieństwo Boże dla wszystkich, którzy przyczynili się do jej powiększenia oraz dla całej społeczności szkolnej. Zapraszamy wszystkich na Eucharystię. Po Mszy św. odbędzie się uroczystość otwarcia nowej części szkoły.

4.     W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o 11.00 wystąpi Schola dziecięca „Boże ZwierząDka” z Pucka.

5.     Następny termin chrztu św. przewidujemy na niedzielę 12 listopada podczas Mszy św. o 11.00.

6.     W przyszłą niedzielę  przeżywać będziemy w Polsce XXIII Dzień Papieski pod hasłem „Cywilizacja życia”. Przed kościołami będą zbierane ofiary  do puszek na stypendia dla zdolnej i niezamożnej młodzieży z małych miejscowości. Akcję prowadzi  Fundacja  „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

7.     Rekolekcje GPS dla uczniów kl. VIII, rozpoczynających formację przed bierzmowaniem będą przeprowadzone w naszej parafii 24-25 listopada 2023 (piątek 17.30 – 19.30 i sobota 9.00 – 15.30).

8.     W związku ze zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych dziękujemy za opiekę nad cmentarzem sołectwu Linia.  Wszystkich opiekujących się grobami jak co roku prosimy o uporządkowanie grobów swoich bliskich i najbliższego otoczenia z zachowaniem zasad segregacji odpadów. Kolejny raz zachęcamy, aby nie tworzyć zbędnej ilości śmieci. Proponujemy, by wśród bliskich  krewnych umówić się, że   razem kupujemy kwiaty i znicze, które maja być znakiem naszej miłości i pamięci.

9.     Ogłoszenie UG: UWAGA ROLNICY ! Wójt Gminy Linia przypomina, aby otrzymać pomoc finansową w ramach strat z powodu suszy należy złożyć indywidualnie wniosek przez PROFIL ZAUFANY w aplikacji  „Zgłoś szkodę rolniczą” do 15 października ! Nie wystarczy wniosek złożony do tutejszego urzędu.