ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXVIII niedziela zwykła – 15.10.2023 r.

 

Dzień  Dziecka utraconego

 wskutek poronienia, choroby, wypadku, zabójstwa, samobójstwa lub innych okoliczności

15.00 – nabożeństwo godziny Miłosierdzia

 

 

1.      Jutro  przypada kolejna rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Przez wstawiennictwo Świętego Jana Pawła II módlmy się o Bożą opiekę dla całej naszej Ojczyzny. A dziś z tej racji obchodzimy kolejny Dzień Papieski. Modlitwą i ofiarami do puszek wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Głównym jej zadaniem jest promocja nauczania Jana Pawła II oraz wspieranie edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin. Dziękujemy za każdy gest życzliwości
i wsparcie tej inicjatywy.

 

2.      W środę, 18 października, przypada w liturgii święto Świętego Łukasza Ewangelisty. W tym dniu  będziemy wspierać modlitwą wszystkich pracowników służby zdrowia

 

3.      W czwartek, 19 października we wspomnienie św. Jana Kantego modlić się będziemy za uczelnie katolickie. Tego dnia przypada również rocznica pomordowania Kapłanów Pelplińskich w roku 1939 podczas „krwawej jesieni pelplińskiej”.

 

4.      Przyszła niedziela rozpoczyna w Kościele Tydzień Misyjny (22–28 X). Kolekta z przyszłej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby misji.

 

 

5.      Jest  do odebrania/nabycia  nowy numer „Pielgrzyma”.

 

6.      W związku ze zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych przypominamy o uporządkowaniu grobów swoich bliskich i najbliższego otoczenia z zachowaniem zasad segregacji odpadów.
Za opiekę nad cmentarzem w minionym sezonie dziękujemy sołectwu Kobylasz. Przed tygodniem omyłkowo dziękowaliśmy innemu sołectwu. Przepraszamy.

 

7.      Wypominki jednorazowe można zostawiać u duszpasterzy, w zakrystii i u pana Organisty,
 a wypominki roczne prosimy zgłaszać bezpośrednio do księży.
Wypominki roczne będziemy przyjmować przez listopad na cały Nowy Rok Kościelny.

 

8.      Przypominamy, że sakramentu chrztu św. udzielimy w niedzielę 12 listopada podczas Mszy św.
 o 11.00.

 

9.      W piątek  po wieczornej Mszy św. odbędzie się spotkanie przed bierzmowaniem  dla kandydatów młodszych (kl. 8). Młodzież bierze udział również w różańcu (18.30).

 

10. W sobotę o 10.00 w kościele w Lini odbędzie się zbiórka ministrancka.

 

 

11. Zmarł  śp. Marek Pipka (lat 64) zam. Linia, Długa 121. Jego pogrzeb będzie w poniedziałek
 o 10.00. Różaniec będzie (sobota po 18.00) w niedzielę  o 16.20, a w dniu pogrzebu o 9.30.  Zdrowaś Maryjo… wieczny odpoczynek…